Infraraudonųjų spindulių nuotolinių valdymo pultų tyrimas (2)


Elektronikos laboratorinis darbas. Darbo tikslas. Išsiaiškinti infraraudonųjų spindulių nuotolinio valdymo pultų veikimo principą ir duomenims perduoti naudojamus protokolus. Laboratorinio darbo metu ištirti RC-5 ir RC-6 protokolų veikimą ir išmatuoti šių protokolų signalų laiko parametrus.


Atliekant bandymą su RC-5 protokolo veikima, gavome visos impulsų sekos trukmė: 24 ms; laikas tarp dviejų gretimų impulsų sekų: 89 ms, gauti rezultatai atitinka teorines reikšmes. 2 pav. oscilogramose, matyti, kad trečias bitas yra invertuotas ir tai rodo, kad tas pats mygtukas buvo paspaustas po atleidimo. Iš 1 lentelė matome, jog visų paspaustų mygtukų adreso kodai sutampa (0016), o komandos kodai skiriasi, patikrinus su IR spindulių testine plokšte gavome, kad mūsų apskaičiuoti informacijos baitai buvo teisingi. Pagal 2 lentelės duomenis, gavome, kad RC-6 protokolų valdymo bito reikšmės lygios (0416), informaciniai baitai skiriasi, dėl IR spindulių testinės plokštės nepalaikymo su RC-6 protokolu, negalėjome patikrinti gautųjų informacinių baitų reikšmių.

Infraraudonųjų spindulių nuotolinių valdymo pultų tyrimas (2). (2013 m. Rugpjūčio 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/infraraudonuju-spinduliu-nuotoliniu-valdymo-pultu-tyrimas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:01