Infrastruktūros paslaugos: atviros politikos ir monopolijos praktika pasaulinėje rinkoje


Atvira visuomene rinkos ekonomika. Rinkos praktikos ataskaita. Monopolija praktika. Monopolija lietuvoje referatas.

Tarpautinės paslaugų prekybos grupinis darbas. Įvadas. Atviros politikos praktika pasaulinėje rinkoje. Pasaulinės prekybos organizacija (ppo). Narystės ppo reikšmė lietuvai. Monopolijos praktika pasaulinėje rinkoje. Jav programinės įrangos gamintoja „microsoft” korporacija. Lietuva ir „microsoft”. Išvados. Literatūra.

Nepaslaptis, kad tiek Europai, tiek patiems europiečiams svarbi tarptautinė paslaugų prekyba ir investicijos. Paslaugų prekyba tampa pasaulinio augimo varomoji jega. Žinoma, kad plėtojant paslaugų prekybą Europos Sąjungoje ir visame pasaulyje kuriamos ilgalaikės darbo vietos. Prekyba daro realų poveikį kasdieniam Europos ir kitų šalių gyventojų gyvenimui ir verslui, tokiu atvėju žmonėms, kuriems labiausiai reikia pagalbos, nepaisant kur jie gyvena, atsiranda išeities galimybių.

Verta pabrėžti, kad būtent tarptautinės paslaugų prekybos srityje Europos Sajunga yra didžiausia veikėja viso pasaulio mąstu. Tačiau dabartinėje ekonominėje situacijoje Europos Sąjunga privalo išlaikyti ir gerinti užimamas pozicijas, t.y. kaip galima aktyviau plėtoti paslaugų prekybą. Visuomenė sutinka, kad paslaugų prekyba ir atviros rinkos gali padėti sumažinti kainas ir padidinti vartotojų pasirinkimą. Daugėlio nuomone, Europa šiuo metu užima tvirtas pozicijas, tačiau ateityje gali nutikti taip, kad Europa ateityje nebeįstengs konkuruoti su besivystančiomis šalimis.

Europos Sąjungos viena iš partnerių yra Pasaulio Prekybos Organizacija (PPO), pastaroji organizacija taip pat aktyviai vykdo tarptautinę paslaugų prekybą ir čia galima pabrėžti laisvąją prekybą. Laisvoji prekyba yra valstybės nesikišimo į tarptautinę prekybą politika, kuri vyksta pagal tarptautinį darbo pasidalinimą ir teritorijos pranašumą. Galima drąsiai teigti, kad tokia politika yra antrasis ekonominės integracijos etapas. Lakoniškai rašant, laisvoji rinka skatina konkurenciją ir suteikia vartotojams pasirinkimo galimybes. Tuo tarpu atviros paslaugų prekybos politikos priešingybė yra monopolija. Tai toks rinkos sandaros tipas, kai yra vienintelis prekių ar paslaugų, neturinčių artimų pakaitų, pardavėjas. Konkretus pavyzdys – JAV programinės įrangos kūrimo kompanija „Microsoft” korporacija.

Taigi tolimesnėse dalyse bus nagrinėjami minėti du rinkos sandorių tipai – laisvoji prekyba bei monopolija. Kas kiekvienam tipui būdinga, kokie vyrauja teigiami ir neigiami aspkektai ekonomikos augimui. Visa tai bus pateikta kartu su pavyzdžiais, atitinkamai Pasaulio Prekybos Organizacija ir „Microsoft” korporacija.

Darbo tikslas: atskleisti atviros politikos ir monopolijos praktikas pasaulinėje rinkoje.

Darbo uždaviniai:

1.Atskleisti atviros politikos sąvoką.

2.Pateikti atviros politikos naudingumą.

3.Apibrėžti Pasaulio Prekybos Organizacijos (PPO) veiklą bei duodamą naudą.

4.Atskleisti Lietuvos ir Pasaulio Prekybos Organizacijos santykį.

5.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (5954 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Infrastruktūros paslaugos: atviros politikos ir monopolijos praktika pasaulinėje rinkoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Infrastruktūros paslaugos: atviros politikos ir monopolijos praktika pasaulinėje rinkoje. (2013 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/infrastrukturos-paslaugos-atviros-politikos-ir-monopolijos-praktika-pasaulineje-rinkoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 14:27
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo