Inkaro metodas


Inkaro metodas. Metodas. Tikslai. Priemonės. Trukmė. Dalyviai. Eiga. Laukiami rezultatai. Pavyzdys. Refleksija. Literatūra.

NLP – neurologinis programavimas. Tai modelis, nusakantis ryšius tarp mąstymo (neuro), kalbos (lyngvistinis-verbalinės/neverbalinės) ir elgesio (programavimas).

NLP padeda pagerinti bendravimo ir visuomeninio elgesio įgūdžius, savikontrolę, intelektą. Tai komunikacinis modelis, kurio pagrindas – ryšys tarp sėkmingo elgesio modelio asmeninės (subjektyvios) patirties. Patirtis yra koduojama kaip sensorinė informacija, t.y. vaizdai, garsai, skonis, pojūčiai patiriami viduje. O, panaudojant tuos vidinius pojūčius, vyksta reprezentacija saves iš naujo, priimama ir išreiškiama ta pati patirties informacija.

Mūsų kūnas bei pasąmonė – tai tos pačios sistemos dalys, kurios tvirtai surištos, persipynusios viena su kita. Ir visa informacja, gaunama per jutimo organus, apdorojama kartu, kompleksiškai. Todėl pakanka vieno elemento tam, kad prisiminti visą situaciją.

Ar galima valdyti stresą? Mokslininkas teigia, kad taip, jei įsisaviti tam rekalingi instrumentai. Vienas tokių pagalbininkų – psichologinis inkaras.

Inkaras – tai stimulas, surištas su fiziologine būsena ir paleidžiantis ją. Tai savotiška jausmų, esančių pasąmonėje ir tam tikroje situacijoje atsikartojančių, fiksavimo priemonė. NLP kūrėjai rėmėsi paprasta mokymo schema, kurią sugalvojo ir naudojo biheivioristai gyvūnų dresūrai (norimo rezultato pasiekimas skatinant, per malonius pojūčius).

Inkarai – vienas svarbiausių ir dažniausiai panaudojamų NLP instrumentų, nes inkaras – tai neverbalinis signalas, suprantamas tik jo gavėjo pasąmonei, jis yra stimulas, kurį pats žmogus kontroliuoja. Inkaravimas – tai viena NLP technikų, kurią galima panaudoti sujungiant tam tikrą emocinę būseną su fiziniais, garsiniais, vaizdiniais signalais.

Sąsaja tarp inkaro ir išgyvenimo atsiranda iškart, jei tas išgyvenimas stiprus, pasiekęs savo piko viršunės. Pagal išgyvenimo stiprumą žmogaus smegenys padalina visus įvykius į svarbius ir nelabai.

Inkaravimo ir reflekso atgaminimo procesai vyksta pasąmonėje, todėl inkaras gali iššaukti kaip malonius, taip ir nemalonius prsiminimus. Pagal tai inkarai būna pozityvūs bei negatyvūs.

  • Sociologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1682 žodžiai)
  • Sandra
  • Inkaro metodas
    10 - 2 balsai (-ų)
Inkaro metodas. (2015 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/inkaro-metodas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 23:43
×