Inksto persodinimas arba inksto transplantacija


Inkstų transplantacija. Ligos priežastys. Diagnostika. Inkstų transplantacijos operacija. Gydymas. Vaistų skyrimo eiliškumas. KNI (Ciklosporinas ir TakrolimuzasMikofenoliato mofetilis. Azatioprinas “Imuran”. Sirolimusas. Metilprednizolonas. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.

Išnagrinėta tik keletas dažniausiai skiriamų imunosupresinių vaistų po inkstų transplantacijos ir tik svarbesni aspektai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Galima skirti ir kitus imunosupresinius vaistus. Tuo labiau, kad vis naujų vaistų atsiranda rinkoje.

Visais atvejais būtina atsižvelgti į kitus vartojamus vaistus, nes gretimai vartojami vaistai gali turėti net labai didelės įtakos paciento būklei. Taip pat labai svarbus faktorius yra gretutinės ar persirgtos ligos, amžius, svoris.

Visi imunosupresantai yra kontraindikuotini nėščiosioms ar krūtimi maitinančioms motinoms.

Pacientas vartojantis bet kurį imunosupresantą taip pat turi būti informuojamas apie tai, kad vaistą būtinai reikia gerti tuo pačiu metu ir taip kaip nurodė gydytojas. Kad būtų nuolat palaikoma tokia vaisto koncentracija kraujyje, kad būtų išvengta inksto atmetimo. Pamiršus išgerti vaistą būtina išgerti dozę, tada kai pacientas prisimena, to nepadaręs ir toliau gerti taip kaip nurodė gydytojas. Pajutus kokių nors negalavimų- būtina kreiptis pas gydytoją.

  • Medicina Kursinis darbas
  • Microsoft Word 213 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1964 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Inksto persodinimas arba inksto transplantacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Inksto persodinimas arba inksto transplantacija. (2014 m. Birželio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/inksto-persodinimas-arba-inksto-transplantacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:28
×