Inovacija, naujo produkto kūrimas


Inovacijų ir naujo produkto kūrimo modulis Inovacijų valdymo galutinė modulio užduotis Vilnius , 2016 ĮVADAS. Ekologiški vaikų darželiai. Vaikų poreikiai ir užsienio gerieji pavyzdžiai.


Sveikos gyvensenos tema jau kurį laiką yra plačiai tirinėjama, tačiau vis dar iškyla daug problemų susijusių su sveiku maitinimusi.

2011m. atsidaręs privatus Saulužės darželis skleidžia ekologiškas idėjas, sveiką gyvenimo būdą namų(jaukioje) aplinkoje, nuoširdumą ir šilumą vaikučiams. Pagrindinė darželio idėja - ugdyti ir puoselėti vaiko asmenybę. Darželyje „Saulužės vaikai“ atsižvelgiama į tikruosius vaiko poreikius: kuo mažiau streso, įtampos ir tempo, natūraliomis salygomis skatinamas vaikų savarankiškumas, kūrybiškumas ir bendruomeniškumas.

Vaikų darželio auklėtoja(s) neturėtų tapti antru tėčiu ar mama, tačiau visada privalo būti puikus suaugusiojo pavyzdys.

Norint sukurti kuo tinkamesnes salygas augančiam vaikui nuolatos reikia ieškoti būdų pagerinančių vaiko vystymąsi. Labai svarbu pastebėti vaiko gebėjimus ir sudaryti salygas jiems plėtoti. Dažnai vaikų darželiuose yra susiduriama su streso problema. Vaikas nenori eiti į darželį ir jam sunku adaptuotis, todėl vaikų darželiai turėtų būti kuriami atsižvelgiant į vaikų poreikius. Turi būti sukuriama aplinka, kuri sudomintų vaiką ir atskleistų jo gebėjimus.

Esminiai principai, kurie turėtų tapti kuriant darželius, tai darželių erdvių mobilumas ir atvirumas.

Straipsnyje pateiktame tyrime teigiama, kad tėvai rūpinasi savo vaikų mityba įvairiais būdais, tačiau yra ir tokių, kurie skiria nepakankamai dėmesio savo vaikų mitybai mokykloje (Strazdienė, 2014). Paaiškėjo, kad tėvai skiria lėšas vaiko maitinimuisi, tačiau dažnai nepasidomi ką vaikas valgo. Vaikai mokykloje renkasi saldumynus, limonadus, daugelis vaikų nevalgo mokykloje pietums pateikto maisto, palikdami puspilnes lėkštes, atsisako vaisių ar daržovių. Taisyklingi valgymo įpročiai nebuvo formuojami vaikystėje, todėl mokykloje nemaža dalis vaikų turi problemų susijusių su valgymu.

Didžiausią įtaką vaiko formavimui daro tai, jog nėra išugdomi taisyklingi vaiko valgymo įpročiai. Tėvai bei darželio auklėtojai nuolat turėtų kalbėti apie produktų naudą vaiko organizmui. Taip pat didelį poveikį turi nepakankamos sąlygos vaiko gebėjimams tobulinti bei tėvų nepakankamas įtraukimas į darželio ugdomus procesus. Tėvai dažnai lieka tik „stebėtojai“ vaiko raidoje, tad tėvai nuolat turėtų bendradarbiauti su darželiais tam, kad vaiko gebėjimai būtų ugdomi tiek darželyje, tiek namuose.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1904 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vytautė
  • Inovacija, naujo produkto kūrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Inovacija, naujo produkto kūrimas. (2017 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/inovacija-naujo-produkto-kurimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 04:02
×