Inovacijos kursinis


Teorinė dalis. Inovacijos sąvoka. Inovacijų klasifikacija. Inovacinio projekto ir projekto vadybos sampratos, jų teorinis pagrindas. Projekto ir projekto vadybos sampratos. Pagrindiniai kūrimo ir įgyvendinimo etapai. Projektinė dalis. Tyrimai. Vidinių veiksnių analizė. Išorinių veiksnių analizė. Technologinių galimybių pagrindimas. Spręstinos problemos. Inovacinio projekto aprašymas. Projekto poveikis. Produkto kūrimas. Išvados.

Projekto valdymas- tai veiklos organizavimas pagal priimtą dokumentą (projektą), siekiant numatytų tikslų. Norint tinkamai valdyti projekto darbus, priemones ir išteklius, reikia suplanuoti ir suderinti taip, kad visas inovacinis projektas būtų baigtas numatytu laiku. Tai reiškia, kad reikia sudaryti veiklos rengimo žingsnius, kurie apima:

Inovaciniams projektams būdingas didelis neapibrėžtumas visuose inovacinio ciklo etapuose. Be to, sėkmingai perėjus bandymų ir įdiegimo į gamybą etapus naujoves gali nepriimti rinka, ir jų gamyba turi būti nutraukta. Daugelis projektų pasižymi neblogais rezultatais pirmajame kūrimo etape, o vėliau, kai perspektyva tampa dviprasmiška, arba technologiniu požiūriu projektas turi būti nutrauktas. Net sėkmingiausi projektai nėra apsaugoti nuo nesėkmės: bet kokiame jų gyvavimo ciklo etape nėra apdrausti nuo perspektyvesnės konkurento naujovės atsiradimo.

Greitai besivystančių modernių technologijų pasaulyje siekiame sukurti kažką naujo, kas palengvintų individo darbą, praplėstų galimybių ribas, taip pat būtų visuotinai naudingas ir reikalingas. Norėdami sukurti naujovę, turime išsiaiškinti ką jau turime ir išanalizuoti žmonių poreikius, išsiaiškinti ar kuriamas produktas turės paklausą ir galės užimti savo vietą rinkoje.

Produkto idėja – sukurti automobilio priekinį stiklą, kuriame būtų integruota GPS sistema, rodomi greičio duomenys ir įspėjamieji pranešimai. Tokio stiklo pagrindinė mintis, kad jame būtų patogiai matoma svarbiausia informacija vairuojant, bet tai netrukdytų pačiam procesui. Taip pat šis stiklas parodytų kada vairuotojas pažeidžia kelių eismo taisykles, pavyzdžiui viršija greitį, stato automobilį neleistinoje vietoje ir pan.

Norėdami išanalizuoti ar tokį stiklą įmanoma sukurti ir ar jis naudingas, bei reikalingas, turime įvertinti įvairius veiksnius. Norėdami įvertinti tai, turime atlikti vidinių bei išorinių veiksnių analizę.

Tokio stiklo kūrimui reikia daug laiko ir bandymų, todėl kūrimo procese dalyvaujantiems asmenims turi būti suteikta plati laisvė kurti. Jiems turi būti suteikta laisvė rizikuoti, tai stimuliuotų įvairias idėjas, kurios gali susilaukti pripažinimo. Taip pat labai svarbus veiksnys yra tinkamo personalo surinkimas. Surinkus tinkamus darbuotojus ir juos tinkamai motyvavus, bei suteikus įvardintą laisvę bus galima šį produktą sukurti ir pritaikyti įvairiam naudojimui.

Reikia ieškoti naujų pigesnių ir patvaresnių medžiagų, kurios suteiktu gaminiui patvarumo ir geresnę kokybę, bet resursai turi būti pakankamai pigūs, kad sukurtas produktas nekainuotų brangiai.

Dar vienas svarbus veiksnys, skatinantis įmonę kurti tokį produktą, tai stiklo panaudojimo galimybės. Toks stiklas automobilyje suteiktų naują žvilgsnį i vairavimo procesą. Asmeniui valdančiam transporto priemonę nebereikėtų žvalgytis į daugybę prietaisų, GPS aparatą, prietaisų skydelį, kelio ženklus. Stiklas turėtų būti patogus įvairaus amžiaus žmonėms.

Automobilių gamintojai nuolatos konkuruoja technologijų atžvilgiu, bando transporto priemonę paversti patogią, saugią ir suteikiančią malonumą kelyje. Tokio stiklo dar nė viena automobilių gamintoja nėra sukūrusi, todėl pakaitalų ir konkurentų ji neturėtų. Šis produktas būtų pirmasis toks gaminys.

Svarbus veiksnys tai medžiagų ir technologijų galimybės produkto kūrimui. Sukurti visiškai naują sistemą užimą labai daug laiko ir investicijų, todėl būtina taikyti ir kažkurias jau sukurtas technologijas.

Šiuolaikinių automobilių gamintojai labai daug dėmesio skiria saugumui, todėl stiklas turėtų būti tvirtas, bet atsitikus avarijai jis turėtų suskilti į daugybę mažų gabaliukų kad keltų kuo mažesnį pavojų vairuotojui ir keleiviams. Taip pat stiklas turėtų atspindėti ultravioletinius spindulius, kad aiškiai būtų matoma visa reikalinga informacija, net smarkiai šviečiant saulei. Stiklas turės būti prijunktas prie visos kompiuterio elektronikos, kad galėtų veikti ir teisingai pateikti informaciją.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (4272 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Inovacijos kursinis
    10 - 2 balsai (-ų)
Inovacijos kursinis. (2014 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/inovacijos-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:37
×