Inovacijos samprata, inovacijos kūrimo procesas


Inovacijos samprata, inovacijos kūrimo procesas, darbotojų pasipriešinimas inovacijoms ir Lietuva Europos inovacijų kontekste. Inovacijos samprata. Inovacijos kūrimo procesas. Kaip įveikti darbuotojų pasipriešinimą inovacijoms? Dažniausios pasipriešinimo naujovėms priežastys. Siūlomi sprendimo būdai, inovacijų pasipriešinimui sumažinti. Lietuva Europos inovacijų kontekste ir tobūlinimo kryptys. Išvados.


Tam tikro tipo sutarties su darbdaviu turėjimas. Įgūdžių trūkumas dirbti naujomis sąlygomis. Asmeniniai konfliktai su inovacijų iniciatoriais ir įgyvendintojais. Darbo grupių, kurios buvo pasiekusios darną ir susiklausymą, išardymas (reorganizacija). Blogas planavimas. Ne visos organizacijos turi išvysčiusios gerą komunikaciją ir savalaikį informacijos perdavimą iš aukščiausių vadovų žemesniems.

Mokymas ir informavimas vykdomas pradedant asmeniniais pokalbiais bei grupinėmis diskusijomis ir baigiant specialiais pranešimais. Ši strategija gali būti naudojama, kai jaučiamas informacijos trūkumas. Jungimosi strategija remiasi kuo platesniu personalo įtraukimu į inovacinę veiklą bei atsakomybės už įdiegimo sėkmę paskleidimu kuo daugiau dalyvių. Paskatinimo strategija paremta nuolatiniu aukščiausios vadovybės dėmesiu bei inovacinės veiklos dalyvių moralinėmis ir materialinėmis paskatomis. Derybos ir susitarimas – tokių veiksmų esmę sudaro tai, kad su organizacijos nariais, patiriančiais aiškių nepatogumų, susitariama dėl galimo nepatogumų kompensavimo. Aiški ir užslėpta prievarta, grasinant atleidimu, atlyginimo sumažinimu, augimo perspektyvų sumažėjimu ir pan.

  • MS PowerPoint 52 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (741 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justė
  • Inovacijos samprata, inovacijos kūrimo procesas
    10 - 1 balsai (-ų)
Inovacijos samprata, inovacijos kūrimo procesas. (2019 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/inovacijos-samprata-inovacijos-kurimo-procesas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 15:28
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo