Inovacijų įtaka paslaugų plėtrai


Inovacijų įtaka paslaugų plėtrai. Inovacijų samprata. Europos inovacijos ir technologijos institutas. ES parengė iniciatyvą „Inovacijų sąjunga“, kuria siekiama. Teigiama inovacijų įtaka paslaugų plėtrai. Įdiegus inovacijas galima. Inovacijų paslaugų sektoriuje skirtumai nuo gamybos sektoriaus. Inovacijų rūšys paslaugų sektoriuje. Inovacijos gali būti. Inovacijos turizmo paslaugų plėtrai. Neigiama inovacijų įtaka paslaugų sektoriuje. Bankininkystės atvejis. Išvados.


Inovacijų vaidmuo mūsų ekonomikoje tampa vis svarbesnis. Piliečiams jos naudingos ir kaip vartotojams, ir kaip darbuotojams. Inovacijos būtinos siekiant kurti geresnes darbo vietas ir ekologiškesnę visuomenę bei gerinti mūsų gyvenimo kokybę, tačiau taip pat išsaugoti ES konkurencingumą pasaulinėje rinkoje. Inovacijų politika susieja mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros politiką su pramonės politika, o jos tikslas yra sukurti naujų sumanymų pateikimui rinkai palankią sistemą.

Inovacijų politikos svarba plačiai pripažįstama. Ji taip pat glaudžiai susijusi su kitomis ES politikos kryptimis, pavyzdžiu, su užimtumo, konkurencingumo, aplinkos apsaugos, pramonės ir energetikos politika. Inovacijų vaidmuo yra paversti mokslinių tyrimų rezultatus naujomis ir geresnėmis paslaugomis bei produktais, siekiant išsaugoti konkurencingumą pasaulinėje rinkoje ir pagerinti Europos Sąjungos piliečių gyvenimo kokybę. Kiekvienais metais moksliniams tyrimams ir technologinei plėtrai Europos Sąjunga išleidžia 0,8 proc. BVP mažiau nei JAV ir 1,5 proc. mažiau nei Japonija. Be to, jaučiamas tam tikras protų nutekėjimo poveikis, nes mūsų geriausi mokslininkai ir novatoriai persikelia į šalis, kuriose sąlygos geresnės. Nors ES rinka didžiausia pasaulyje, ji vis dar suskaidyta ir nepakankamai palanki inovacijoms.

Europos inovacijos ir technologijos institutas (EIT) įsteigtas 2008 m. pažangiausioms pasaulyje inovacijoms skatinti ir įgyvendinti.

Paversti Europa ̨pasaulinio lygio mokslo veikėja; pašalinti kliūtis inovacijoms (pavyzdžiui, brangų patentų išdavimą, rinkos susiskaidymą, lėtą standartų nustatymo procesą ir gebėjimų trūkumą), šiuo metu trukdančias naujiems sumanymams greitai patekti į rinką; iš esmės pertvarkyti viešojo ir privačiojo sektorių bendradarbiavimo būdą, ypač įgyvendinant ES institucijų, valstybių narių ir regionų valdžios institucijų bei verslo subjektų inovacijų partnerystes.

  • MS PowerPoint 475 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1094 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintare
  • Inovacijų įtaka paslaugų plėtrai
    10 - 3 balsai (-ų)
Inovacijų įtaka paslaugų plėtrai. (2020 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/inovaciju-itaka-paslaugu-pletrai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 15:24
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo