Inovacijų klasifikavimas ir inovacinės kūrybos metodai


Įvadas. Inovacijų samprata. Inovacijų klasifikavimas. Inovacijų klasifikavimas klasikiniu požiūriu. Inovacijų klasifikavimas šiuolaikiniu požiūriu. Inovacinės kūrybos metodai. Išvados. Naudota literatūra.

Taigi remiantis inovacijų apibūdinimu bei pateiktais klasifikavimo pavyzdžiais galima teigti, kad inovacijų tipų (rūšių) yra labai daug. Pagal turinį galima išsiskirti produkto, technologines, technines, organizacines, valdymą ir kt. inovacijas. Tačiau vien techninių inovacijų skaičius praktiškai sudaro palyginti nedidelę dalį visų inovacijų. Nemaža dalis diegiamų inovacijų tipų yra tiesiogiai tarpusavyje susijusios ir paprastai jos įgyvendinamos tuo pačiu metu. Dėl to kai kurie autoriai, remdamiesi klasikiniais J.Schumpeterio klasifikavimo principais ir priklausomai nuo konkretaus naujovės dalykinio turinio, siūlo skirti 4 inovacijų rūšis:

1. Produkto, t.y. sukurti, gaminti ir vartoti naujus galutinius produktus (gamybos priemones, vartojimo reikmenis);

2. Technologinės, t.y. sukurti ir taikyti naują technologiją gamyboje (gamybos būdų);

3. Socialinės, t.y. sukurti ir diegti naujas ekonomines, organizacines ir kt. struktūras bei veikimo mechanizmus;

Daugelis autorių inovacijų klasifikaciją grindžia klasifikuodami jas į absoliučią ir santykines. Pavyzdžiui, C.Freemanas inovacijas skirsto į:

W.A.Abernathy, remdamasis šiuo požiūriu, išskiria dvi inovacijų klases (modelius): radikalias ir inkrementines.

absoliučiomis, arba radikaliomis, inovacijomis. Jų „radikalumas“ suprantamas technologine prasme, o daug mažesni pakeitimai vadinami santykine, modifikuojančia arba inkrementine inovacija.

M.Huček išskiria šias inovacijų klasifikavimo galimybes pagal 7 jo pateiktus kriterijus:

Šiame darbe apžvelgiamos inovacijų klasifikavimas pagal tam tikrus požymius – laikmetį bei autorių, kuomet buvo inovacijos suklasifikuotos, pateikiamos inovacijų klasifikavimo aiškinamosios nuostatos. Iš esmės galima teigti, kad inovacijų moksliniai tyrimai pradedami nuo jų klasifikavimo. Kyla klausimas, kuri klasifikacija mokslinių tyrimų metoduose gali būti taikytina kaip priimtiniausia arba universaliausia savo taikomosios problematikos esmėje. Drįstu teigti, kad pats inovacijų klasifikavimas skirtingų autorių darbuose pateiktas iš esmės panašiai – struktūriškai skiriamas tik pats inovacijų tipų (rūšių) išskirtinumas.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (3212 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skeng
  • Inovacijų klasifikavimas ir inovacinės kūrybos metodai
    10 - 3 balsai (-ų)
Inovacijų klasifikavimas ir inovacinės kūrybos metodai. (2013 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/inovaciju-klasifikavimas-ir-inovacines-kurybos-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:59
×