Inovacijų skatinimas organizacijoje referatas


Įvadas. Inovacijų samprata ir esmė. Inovacinės veiklos kompleksiškumas. Inovacinės veiklos valdymas. Inovacijų skatinimas. Išvados. Literatūra.

Darbo objektas: inovacijų diegimas ir jį lemiantys veiksniai

Darbo tikslas: Išsiaiškinti inovacijų skatinimo organizacijoje ypatumus

Darbo uždaviniai:

išanalizuoti inovacijų sąvoką

apžvelgti inovacijų diegimą skatinančius veiksnius

išsiaiškinti inovacijų skatinimo galimybes

Darbo metodai: mokslinės literatūros analizė, apibendrinimo modelis.

Inovacijų samprata ir esmė

Inovacinis procesas – kompleksinis procesas, apimantis naujovės sukūrimą, skleidimą ir naudojimą. R. Strazdas, I. Zabielavičienė (2006, p. 90).

Inovacinė įmonė – įmonė, formuojanti ir diegianti inovacijas. L. Baronienė (2007).

Inovacijų sistema – viešojo ir privataus sektoriaus institucijų tinklas, kurio veikla ir sąveikos susijusios su naujų technologijų inicijavimu, importu, modifikacija ir sklaida. C. Freeman (1987, p. 155).

Pats svarbiausias inovacijų sistemos elementas be kurio nebūtų ir pačios inovacijų sistemos yra inovacinės įmonės. Inovacinė įmonė yra ne ta kuri įdiegė naują technologiją ar pritaikė naujas žinias gaminant naują produktą, bet ta, kuri tai padariusiu, nesustoja vieotje,o toliau ieško galimybių bei kuria planus ką reikėtų atnaujinti ateityje. Kitaip sakant – įmonė neturi sustoti vietoje, inovacijų formavimas ir įgyvendinimas turi būti nuolatinis ir dinamiškas procesas. Galima išskirti šiuos pagrindinius įmonės bruožus:

Tokią finansinę paramą galėtų suteikti komerciniai bankai, finansiniai tarpininkai, specialūs sudaryti fondai, paramos organizacijos, remiančios įvairius projektus ir kt. Tačiau sudėtingumas iškyla tuomet, kai norint gauti finansinę paramą, reikalingos pakankamos garantijos paskolai susigrąžinti, o tuo tarpu inovaciniame procese kartais labai sunku prognozuoti rezultatus ir todėl inovacijos yra paremtos didelė rizika. Šioje situacijoje galėtu padėti specialūs fondai. Tačiau kol kas, Lietuvoje nėra įkurti tokie fondai, tačiau finansinę paramą galima gauti ir iš privačių investuotojų, kurie finansiškai padėtų inovacijų kūrimo, plėtros, įvedimo į rinką stadijose, o vėliau pasidalintų pelną pagal susitarimą. Deja, kaip jau minėta inovacijų įvedimas į rinką yra labai rizikinga veikla ir vargu, ar gali atsirasti daug privačių investuotojų, norinčių rizikuoti savo kapitalu.

Inovacijų skatinimas turi būti diegiamas per masinio informavimo priemones ir tai yra susiję su visuomenės savimonės ugdymu bei įmonių inovatyvumo skatinimu, rengiant specializuotas parodas, seminarus, teikiant konsultacines paslaugas. Daugumos jų skatinimas yra įvardinimas Lietuvos inovacijų versle skatinimo programoje, tačiau šiame poskyryje pasiūlysiu būdus, kaip tos priemonės turėtų įtakoti inovatyvumą.

Norint skatinti inovacijas būtina pasitelkti masines komunikacijos priemonėmis ir jų tarpusavio sąveika naudojant inovacijų skleidimui ir pristatymui. Šios sąveikos rezultate yra formuojama visuomenės ir kiekvieno žmogaus atskirai nuomonė inovacijų atžvilgiu. Specializuoti renginiai tai vienas iš svarbiausių informacijos šaltinių apie inovacijas. Inovacijų skleidimas vyksta specializuotose parodose pristatant inovacinius projektus potencialiems klientams, įmonėms ir organizacijoms:

  • Technologijos Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2528 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • Inovacijų skatinimas organizacijoje referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Inovacijų skatinimas organizacijoje referatas. (2015 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/inovaciju-skatinimas-organizacijoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:10
×