Inovacijų taikymo viešajame administravime pavyzdys


Bakalauro darbas pavyzdys inovacijos. Socialines inovacijos viesasis administravimas.

Įvadas. Inovacijų samprata ir klasifikavimas. Inovacijų svarba politikai ir administravimui. Inovacijų kliūtys viešajame sektoriuje. Mokesčių mokėtojų aptarnavimo standarto įdiegimas valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Išvados. Naudota literatūra. Globalizacijos, ekonominės konkurencijos, socialinių ir politinių neramumų, technologinių pokyčių ir nuolat kintančios darbo rinkos veikiama socialinė ir ekonominė valstybių raida didina reikalavimus viešajam administravimui. Visuomenė reikalauja iš viešojo sektoriaus institucijų efektyvumo, naujų veiklos formų, nuolat gerėjančios kokybės.

Globalizacijos, ekonominės konkurencijos, socialinių ir politinių neramumų, technologinių pokyčių ir nuolat kintančios darbo rinkos veikiama socialinė ir ekonominė valstybių raida didina reikalavimus viešajam administravimui. Todėl vis svarbesni tampa viešųjų paslaugų teikėjų ir vartotojų santykiai, viešojo sektoriaus struktūrų organizaciniai pokyčiai, viešųjų programų ir projektų bei visų veiklos rūšių inovacijos. Bendroji įvairių valstybių ir įvairių šalių visuomenės raida vis labiau lemia globalizacijos, tarptautinės integracijos ir internacionalizacijos procesus. Viešojo administravimo sistemos raida ir pažanga vis labiau reiškiasi būtent kaip šių procesų objektas, todėl būtina naujas idėjas ir novatorišką mąstymą skirti viešajam administravimui, nes tai neatsiejama globalaus pasaulio valdymo tobulinimo kryptis, kuri skirta tam, kad būtų patenkinti piliečių poreikiai ir būtų didesnis šio proceso efektyvumas. Kad inovacijos viešajame administravime būtų sėkmingos, reikalinga: politinė valia, laikas įgyvendinti institucines reformas, finansinių išteklių lankstumas, tarpininkų palaikymas, investicijos į inovacinę veiklą, visų visuomenės sektorių palaikymas. Tačiau mokslinėje literatūroje labiausiai orientuojamasi atskleisti inovacijų vaidmenį verslo sektoriuje, vis dar mažai dėmesio skiriant inovacijoms valstybės valdymo ir administravimo srityje.

šiame darbe apžvelgsime inovacijų reikalingumą ir pateiksime inovacijų priitaikymo viešajame sektoriujinovacijos suvokiamos labai plačiai ir įvairiai: mokslinėje literatūroje šiuo klausimu yra įvairių nuomonių ir pozicijų. Kadangi inovacija kaip mokslinis terminas yra socialinis konstruktas (t. Jo prasmė labai priklauso nuo paties termino apibrėžimo), labai sudėtinga būtų pateikti vieną bendrą inovacijos apibrėžimą. Pačia savo prigimtimi inovacijos terminas reiškia naujoves ar tokių naujovių diegimą, o inovacija gali būti tiek konkrečios veiklos procesas, tiek jos rezultatas. (jucevičius, kriaučionienė, ragauskas, 2004).

Norint nuodugniau pažinti inovaciją, reikia ją susieti su veiklos sąvoka. Galima tegti, kad veikla – tai specifinė žmonių aktyvaus požiūrio į tikrovę forma, pasižyminti veiksmų tikslingumu, kryptingumu ir nuostatomis į pertvarką. Kiekviena veikla turi savo tikslą, pasižymi savo priemonėmis bei rezultatu ir nusako veikimo proceinovacinė veikla yra ekonominio augimo ir visuomeninės gerovės sėkmės kriterijus. Inovacijomis besiremianti pažanga skatina plėtoti verslo įmones, taip pat ištisus regionus ir nacijas.

  • Microsoft Word 156 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (1834 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Inovacijų taikymo viešajame administravime pavyzdys
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Inovacijų taikymo viešajame administravime pavyzdys. (2011 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/inovaciju-taikymo-viesajame-administravime-pavyzdys.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 23:23
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo