Įnovacijų vadyba projektas


Įvadas. Inovacijų valdymas. Inovacijų valdymo etapai. Komandos inovatyvumas. Išvados. Literatūra. Priedas.


Temos aktualumas. Šiomis dienomis inovacijos vaidina ypatingai svarbų vaidmenį mūsų visų gyvenime. Jos reiškiasi įvairiose srityse: moksle, technologijose, versle ar net kasdieninėje aplinkoje. Inovacijos tai – nauji išradimai, patobulinti daiktai, technologijos, prietaisai su naujomis funkcijomis ir pan. Jos labai skirtingos todėl yra klasifikuojamos pagal savo turinį, pobūdį ir naujumo lygį. Inovacijų įtaką šiuo metu galime pastebėti visur – nuo viešojo transporto bilietų sistemos iki pačių naujausių, apyrankės pavidalo, išmaniųjų telefonų. Kartais inovacijos gali būti nepastebimos paprastam žmogui arba atvirkščiai sukelti nuostabą dėl naujo dalyko techninių galimybių. Visos naujovės yra ypač aktualios verslo srityje. Čia inovacijos matomos tokiose formose, kaip patobulinti produktų gamybos technologijų būdai, pateikimas, produktų funkcionalumas ar charakterinės savybės, komandos inovatyvumo skatinimas ir pan. Įmonės inovatyvumas nebūtinai turi būti pateikiamas per visiškai naują prekę, tai gali būti senosios patobulinimas ar naujas valdymo būdas. Siekiant įgyvendinti inovatyvios įmonės tikslus ir sulaukti gerų rezultatų būtina remtis inovacijų vadybos principais. Viena veiksmingiausių priemonių, padedančių įmonėje užtikrinti tinkamą inovacijų vadybą, yra valdymo skirstymas į tam nuoseklius etapus. Įmonė pasirinkusi jei labiausia tinkančia inovacijų valdymo etapų skirstymo specifiką ir jos laikydamasi sugeba visų pirma pagerinti savo konkurencinį pranašumą prieš kitus verslo atstovus, o veliau pasiekti ir atitinkamų savo darbui rezultatų. Valdant inovacijas pagal tam tikrus etapus didžiausia atsakomybė tenka įmonės vadovybei, kuri turi atlikti, valdymo, kontrolės ir reguliavimo funkcijas. Taip pat įmonės vadovai turi suburti darbo komandą ir suvienyti visus įmonės darbuotojus bendram tikslui, pažadinti jų atsidavimą darbui ir kūrybiškumą bei paskatinti siekti bendrų tikslų. Tokiu būdu sužadinamas komandos inovatyvumas, kuris pasireiškia per kiekvieno individo vertybių sistemą, kaip nauja svarbi vertybė. Kad būtų tinkamai suformuotas komandos inovativumas įmonės vadovybė visų pirma turi suformuoti komandą, o visų antra ją vėliau valdyti. Kiekviena įmonei, nuoseklus inovacijų vadybos principų laikymasis atneša žymiai geresnius rezultatus.

Darbo tikslas – išnagrinėti inovacijų vadybos specifiką.

Darbo uždaviniai:

Įvertinti inovacijų svarbą versle.

Išskirti inovacijų valdymo etapus.

Išanalizuoti komandos inovatyvumą versle.

Darbo metodai. Mokslinės teorinės literatūros ir kitų informacijos šaltinių analizė.

Inovacijos – tai verslininkiškos vadybos priemonė, kai pokyčiai yra panaudojami kaip galimybė sukurti naujų verslų, produktų ir paslaugų, gauti daugiau pelno (1, 299). Bendrąja prasme inovacijų procesas suprantamas kaip naujovių taikymas, todėl dažnai šiuolaikiniame pasaulyje žodžiai „naujovės“ ir „inovacijos“ suprantami, kaip sinonimai. Inovacijos, kur jos bebūtų taikomos – gaminant produktus, kuriant prekės ženklus, įdiegiant naujas ekonomines valdymo sistemas ar panašiai sukuria naują ekonominę vertę. Inovacijos gali padėti pagerinti jau sukurtus produktus arba pati naujovė gali tapti produktu. Dvidešimt pirmame amžiuje inovacijos vaidina ypatingai svarbu vaidmenį, kiekvieno iš mūsų gyvenime. Užtenka palyginti dešimties, ar tik penkių metų laikotarpio technologijų, valdymos, mokslo ir kitų sričių susijusių su inovacijomis pažangą ir pamatysime, koks smarkus pakitimas matomas juose. Todėl galima prognozuoti, kad inovacijos taps vis ir vis svarbesnės, o tai tik dar viena priežastis įvairių sričių atstovams stengtis kuo geriau suprasti, kaip vyksta inovacijų valdymas.

Bendru požiūriu inovacijos suprantamos gana plačia, tai: problemų sprendimo procesas, procesas, vykstantins komercinėse organizacijose, kai vyriausybinių agentūrų arba valstybinių institucijų vaidmuo yra ribotas, interaktyvus procesas, apimantis įmonių ir kitų įvairių organizacijų, taip pat asmenų ryšius, mokymosi procesas, naudojant tokius mokymosi būdus, kaip dalijimąsi, veikimą, vidinių ir išorinių žinių šaltinių naudojimą, interaktyvus mokymosi ir apsikeitimų procesas, kai dalyvių tarpusavio priklausomybė sukuria inovacijų sistemą arba inovacijų klasterį, bei procesas kuriame keičiamasi koduotomis ir tyliomis žiniomis. Tai parodo, kad inovacijų supratimas yra gana platus. Koks kiekvieno individo požiūris į inovacijas priklauso nuo to kurioje srityje jis pats atstovauja – moksle, kūryboje ar versle. Būtent pastarajame inovacijos siejamos su produktų, paslaugų asortimento ir susijusių rinkų atnaujinimu ir išplėtimu, naujų gamybos, tiekimo arba paskirstymo metodų įdiegimu, vadybos, darbo organizavimo bei darbo sąlygų pokyčio įvedimu.

  • Ekonomika Projektas
  • Microsoft Word 112 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (4120 žodžiai)
  • Kolegija
  • 2qguys
  • Įnovacijų vadyba projektas
    10 - 6 balsai (-ų)
Įnovacijų vadyba projektas. (2016 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/inovaciju-vadyba-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:42
×