Inovacinė veikla


Siuolaikines globalines ekonomikos isskirtinis bruozas. Inovacines veiklos svarba. Inovacines veiklso dalyviai.

Įvadas. Inovacijos ir inovacinė veikla. Inovacijų svarba. Inovacijų klasifikavimas. Inovacinės veiklos struktūra. Inovacijų kūrimas. Projektavimas ir valdymas. Inovacinės veiklos rizikos numatymas. Rizikos valdymas. Kontrolė. Inovacijų sistema. Inovacinės veiklos dalyviai. Inovatyvios organizacijos vidinė aplinka ir jos daroma įtaka inovacijoms. Praktinė dalis. Parama inovacijų plėtojimui lietuvoje. Lietuvos įmonių inovacinės veiklos statistika. Išvados ir pasiūlymai. Summary. Literatūros šaltiniai.

Pasaulyje vyksta greiti ir svarbūs pokyčiai – rinkų internacionalizavimo ir globalizacijos procesai, sparčiai formuojasi informacinė visuomenė, kurioje vyrauja žiniomis grindžiama ekonomika. Šiame dešimtmetyje Rytų ir Vidurio Europos šalyse vyksta labai sudėtingi politiniai, socialiniai, ekonominiai, technologiniai pokyčiai, kuriantys modernią vakarietišką visuomenę, visapusiškai ją integruojantys į pasaulio kultūrines, informacines ir socialines bei ekonomines erdves. Europos Sąjunga imasi priemonių, kurios spartintų technologinę pažangą ir pasiektų aukštesnį pasaulinį ekonomikos konkurencingumą.

Galime teigti, kad šiuolaikinės globalinės ekonomikos išskirtinis bruožas – didėjanti inovacijų įdiegimo svarba ūkio subjektams, funkcionuojantiems visuotinės konkurencijos sąlygomis. Ženklus produktų, paslaugų, technologijų, organizacinių metodų gyvavimo trumpėjimas verčia įmones nuolat ieškoti inovacijų, kurti naujus produktus, diegti naujas technologijas. Atsiranda „žinių įmonės“, kurių veikla grindžiama savo darbuotojų ir išorinių partnerių žiniomis, plačiu mokslo, technikos, išradimų rezultatų panaudojimu pramonės plėtroje, tenkinant visuomens poreikius.

Naujoji ekonomika sąlygoja greitus pokyčius, o dėl šios priežasties įvairios organizacijos, siekdamos kuo greičiau prisitaikyti Europos Sąjungos ir vuso Pasaulio stiprėjančioje konkurencijos aplinkoje, diegia inovacijas, atnaujina savo veiklą, tobulina techninius įrenginius.

Norėdamos vykdyti sėkmingą inovacinę veiklą, įmonės prieš pradėdamos tai daryti, turi atlikti įvairius tyrimus, surinkti ir apdoroti informaciją apie rinką, vartotojų poreikius, įvertinti projekto galimybes ir jo valdymą.

Taigi, šiame darbe mano tiriamas objektas bus inovacinė įmonės veikla. O pagrindinis tikslas – išanalizuoti, kas yra inovacija ir inovacinė veikla, apibrėžti inovatyvios organizacijos požymius. Taip pat atsakyti į klausimus: kuo svarbios inovacijos? Kaip inovacijos kuriamos, projektuojamos, kontoliuojamos? kokie veiksniai daro įtaką inovacijų sėkmingumui? Praktinėje dalyje išsiaiškinsiu, kas remia inovacijų plėtrą Lietuvoje ir pateiksiu inovativių Lietuvos įmonių statistiką.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 131 KB
  • 2013 m.
  • 30 puslapių (7296 žodžiai)
  • Toma
  • Inovacinė veikla
    10 - 1 balsai (-ų)
Inovacinė veikla. (2013 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/inovacine-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 09:13
×