Inovaciniai vertės kūrimo modeliai


Inovacijos samprata. Keturi veiksmai, atliekami kuriant vertės inovacijas ir pavyzdys. Verslo modelio esmė. Vertės suvokimas verslo modeliuose. Partnerystė – verslo modelio elementas. Inovacinių vertės kūrimo modelių apžvalga. J. Schumpeter inovacijų kaip kūrybinio naikinimo koncepcija ir taikymas. H. Chesbrough ir atvirųjų inovacijų koncepcija ir taikymas. W. Ch. Kim ir R. Mauborgne vertės inovacija ir „židrųjų vandenų strategija“ bei taikymas. Ch. Anderson „Ilgosios uodegos“ koncepcija ir shemos analizė. “Amazon. com” sėkmės pagrindas – novatoriškumas. “Disney” kompanija – tarp radikalaus invovatoriaus ir kūrybinio konvejerio. Literatūros sąrašas.

Šiandieninėje visuomenėje gausi prekių/paslaugų pasiūla, didelė konkurencija, kitaip tariant vyksta kova dėl rinkos dalies, todėl yra labai svarbu pasirinkti tinkamą strategiją – verslo modelį, kuris leis įgyvendinti įmonės norimus tikslus. Visuomenė dėka inovacijų gausos pastaraisiais dešimtmečiais tampa vis imlesnė naujovėms, kurios sąlyginai ugdo priklausomybę nuo prekių/paslaugų, kurie palengvina, supaprastina atliekamą darbą, padeda taupyti laiką. Todėl taikant ar kuriant naują modelį viena iš svarbiausių krypčių yra inovatyvus verslo modelis.

Darbo tikslas: išanalizuoti ir atskleisti inovacinių vertės kūrimo modelių svarbą verslo procesuose.

Uždaviniai:

pateikti inovacijos sampratą su realiais pavyzdžiais,

išsiaiškinti verslo modelio esmę,

apžvelgti penkis inovacinius kūrimo modelius,

konkrečių kompanijų atvejų analizė.

Darbo tyrimo metodai: lyginamoji mokslines literaturos analize, atveju analize.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (4543 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Inovaciniai vertės kūrimo modeliai
    10 - 4 balsai (-ų)
Inovaciniai vertės kūrimo modeliai. (2014 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/inovaciniai-vertes-kurimo-modeliai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 09:21
×