Institucijos, atliekančios standartizaciją ir sertifikaciją Lietuvoje referatas


Įvadas. Standartizacija. Standartizacijos samprata. Standartų rūšys. Standartų rengimas. Sertifikacija. Sertifikacijos apibrėžimas. Sertifikato apibrėžimas. Sertifikavimo procedūra. Institucijos, atliekančios standartizavimą ir sertifikavimą Lietuvoje. Institucijos, atliekančios standartizavimą. Institucijos, atliekančios sertifikaciją. Išvados. Literatūros sąrašas.


suvokti standartizacijos sampratą, susipažinti su jos rūšimis bei sužinoti kaip ją rengti;

gamintojai ir paslaugų teikėjai; valstybės ir savivaldybių institucijos; mokslo ir studijų institucijos; kontrolės ir sertifikavimo įstaigos; vartotojų nevyriausybinės organizacijos; profsąjungos, draugijos ir kt.

Pasiruošimas sertifikavimo auditui; KVS dokumentacijos įvertinimas ir pasirengimo sertifikuotis įvertinimas; sertifikavimo audito atlikimas; sertifikato suteikimas; kasmetiniai priežiūros auditai.

Lietuvos standartizacijos departamentas atlieka šias pagrindines nacionalinės standartizacijos institucijos funkcijas:

LST L I-ETS 1889:98 (laikinasis Europos telekomunikacijos standartas, priimtas laikinuoju Lietuvos standartu).

DNV GL – šios įstaigos veiklos pradžia mena dar 1864 m., o šiandieną DNV GL pasiekiama visame pasaulyje: jų biurai išsidėstę daugiau kaip 100 pasaulio šalių. DNV GL teikia klasifikavimo, techninio užtikrinimo paslaugas kartu su programinės įrangos ir nepriklausomų ekspertų konsultacijomis laivybos, naftos ir dujų bei energetikos pramonės sektoriams. Sertifikavimo paslaugos taip pat yra teikiamos ir kitų pramonės sektorių klientams.

LRQA – organizacija buvo įkurta 1985 m. Per dvidešimt metų iš nedidelės dešimties darbuotojų ir vieną nepriklausomo sertifikavimo pagal BS5750 paslaugą teikusios įmonės LRQA išaugo į vieną didžiausių pasaulyje vadybos sistemų sertifikavimo organizacijų. LRQA veiklos sritys: automobilių pramonė, statyba ir inžinerija, maisto pramonė, IT ir telekomunikacijų pramonė, naftos ir chemijos pramonė.

LST Sert – ši įstaiga įkurta 2004 m. Pagrindinė veikla – vadybos sistemų sertifikavimas ir mokymai. Mokymų programos sudaromos atsižvelgiant į organizacijų, pageidaujančių dalyvauti mokymuose, veiklos specifiką bei poreikius. Mokymai planuojami ir vykdomi dviem lygiais: teoriniai-metodiniai ir praktiniai užsiėmimai. Įstaigoje taip pat yra rengiami ir 1-2 d. trukmės seminarai.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 139 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1411 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnas
  • Institucijos, atliekančios standartizaciją ir sertifikaciją Lietuvoje referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Institucijos, atliekančios standartizaciją ir sertifikaciją Lietuvoje referatas. (2017 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/institucijos-atliekancios-standartizacija-ir-sertifikacija-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:40
×