Insulino pompa


Nuolatinio gliukozės stebėjimo bei insulino pompos sistema. Insulino pompa kaupianti gliukozės kiekio duomenis. Gliukozės kiekio matuoklis su insulino pompa.


Sergant cukralige būtina griežta kontrolė, norint išvengti hipoglikemijos ar hiperglikemijos. Kadangi tai labai aktuali problema, technologijoms ir medicinai sparčiai tobulėjant, buvo sukurti aparatai, skirti nuolatiniam gliukozės kiekio matavimui ir reikiamai insulino dozės injekcijai.

Taigi savo darbe žadu apžvelgti insulino pompos su nuolatine gliukozės kiekio matavimo sistema naudą ir apžvelgti 3 pasirinktus patentus.

Insulino pompa su nuolatine gliukozės kiekio matavimo sistema – tai prietaisas, kuris matuoja gliukozės koncentraciją ištisas 24 valandas per parą bei nenutrūkstamai tiekia bazinį insuliną visą parą ir papildomus insulino kiekius pieš valgį (bolus insuliną). Ji sudaryta iš jutiklio, kuris reaguoja į gliukozės koncentracijos kraujyje pokyčius, esančio po odą, siųstuvo, kuris surenką visą informaciją apie gliukozės kiekį ir siunčia į gliukozės matuoklį bei insulino pompos, kuri atsižvelgiant į gliukozės kiekį suleidžia arba nesuleidžia insulino.

12 – insulino pompa, 16 – insulino kasetė, 18 – insulino išsiliejimo laidas, 26 – pompos korpusas, 40 – įvesties mygtukas, 44 – prietaiso ekranas, 46 – liečiamas ekranas.

Taigi, šis aparatas, kaupdamas vartotojo gliukozės kiekio kraujyje duomenis, padeda nuspręsti, kokių veiksmų reikia imtis siekiant ateityje palaikyti sveiką gyvenseną. Taip pat prie organizmo prisitaikantis bazinio insulino leidimas padeda išvengti naktinės hipoglikemijos.

  • Microsoft Word 194 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1043 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Insulino pompa
    10 - 2 balsai (-ų)
Insulino pompa. (2017 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/insulino-pompa.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 26 d. 15:37
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!