Insultas (2)


Hemoraginio insulto priežastys. Insulto pasekmės pagal lokalizaciją Vidurinė smegenu arterija. Priekinė smegenų arterija. Vidinė vainikinė arterija. Užpakalinė smegenų arterija. Pamatinė arterija. Išeminiai insultai Klinikiniai tipai. Aterotrombozinė išemija. Embolinė išemija. Lakūninė išemija. Simptomai , kurie pasireiškia pacientams po insulto. KT tikslai ūmioje stadijoje. KT tikslai ankstyvajame atstatomajame periode. KT tikslai vėlyvajame atstatomajame periode. Aktyvios reabilitacijos priemonės. KT programą įeina. Mentės mobilizacijos būdai. Pagrindinės problemos viršutinė galūnė.

Kiti simptomai: kontralateralinė homogeninė hemianopsija, žievinio suvokimo praradimas, pvz. erdvinio suvokimo ir diskriminacijos jutimo, dėl ko neteisingai suvokiama stimulo lokalizacija, neskiriami dirginimai, išsivysto ekspresyvinė afazija arba jutiminė afazija. Dažniausiai afazija išsivysto, kai pažeidžiamas kairysis smegenų pusrutulis dešiniarankiams žmonėms ir 2/3 kairiarankių.

Vidinė vainikinė arterija išsišakoja į priekinę ir vidurinę smegenų arterijas vienoje pusrutulio pusėje, todėl kraujotakos sutrikimų klinika panaši kaip pakenkus vidurinę bei priekinę arterijas.

Aterotrombozinė išemija, atsirandanti dėl aterosklerozinių plokštelių formavimosi precerebralinėse ir cerebralinėse kraujagyslėse. Ant plokštelių susidaro trombai, kurie gali obturuoti kraujagyslių spindį. Šis procesas gali būti asimptominis ir tęstis dešimtmečiais, bet kartais jam prireikia tik kelių valandų.

Aktyvios reabilitacijos priemonės pradedamos taikyti iš karto, kai tik leidžia ligonio būklė ir ligonis pats gali aktyviai įsijungti į šį procesą. Jei ligonis nepakankamai sąmoningas, orientuotas ar motyvuotas aktyvi reabilitacija neduos norimų rezultatų. Aktyvios reabilitacijos būtina sąlyga ligonio motyvacija, t.y. ligonis suvokia reabilitacijos tikslus ir aktyviai joje dalyvauja. Reabilitacines priemones vykdo reabilitacijos komanda, kurią sudaro gydytojas reabilitologas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, logopedas, psichologas, socialinis darbuotojas ir kt. Reabilitacijos procese svarbų vaidmenį atlieka ir ligonio artimieji, kurie tam tikra prasme taip pat yra reabilitacinės komandos nariai.

  • Medicina Aprašymas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (1055 žodžiai)
  • Grita
  • Insultas (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Insultas (2). (2014 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/insultas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 09:43
×