Insulto motorika


Silpna motorinė funkcija yra susijusi su sumažėjusia sensorinia funkcija po insulto. Reabilitacija po insulto dažniausiai koncentruota į motorinės funkcijos atstatymą. Įvadas (I). Tyrimo tikslas parodyti padėties-kortikalinio ryšio vertes. Įvadas (II). Hemisferinių išeminio insulto pacientų. Metodai. Tiriamieji užduotį atliko ir su pažeista ranka ir su sveika Aktyvios užduoties metu. Tyrimo eiga (II). Sukimo momentas parinktas. Tyrimo eiga (III). Normalios funkcijos tiriamieji visi turėjo normalią sensorinę funkciją EmNSA skalėje. Rezultatai (I). Nei vienas iš. Rezultatai (II). Kontra-sensorimotoriniame padėties-kortikaliniame ryšyje. Rezultatai (III). Padėties-kortikalinis ryšys, tai ryšys tarp sąnario padėties ir trigdžio Tyrimas atskleidė. Diskusija (I). Kortikalinis atsakas į trikdžius yra panašus atliekant aktyvią ir relax tipo užduotis. Diskusija (II). Insulto pacientai turi. Išvados. S Floor. Literatūra.

Silpna motorinė funkcija yra susijusi su sumažėjusia sensorinia funkcija po insulto.

Reabilitacija po insulto dažniausiai koncentruota į motorinės funkcijos atstatymą, pamirštant sensorinius sutrikimus, nors yra žinoma, kad pastarieji pasireiškia tokiems pacientams ir taip pat lemia motorinius sutrikimus. Judesių valdymas yra dvipusis procesas reikalaujantis ryšio tarp smegenų žievės ir periferijos. Be to, norint gauti tinkamą ir efektyvų motorinį atsaką iš eferentų yra būtina turėti normalų aferentinį jutimą. Tyrime, buvo siekiama analizuoti aferentinius impulsus ir tam pasitelktas padėties-kortikalinio ryšio matavimas. Šis matmuo susijęs su vienpusiu signalo perdavimu aferentais, veikiant išoriniams priopriorecepcijos trikdžiams į Golgi kūnelius ir raumenines verpstes.

Tyrimo tikslas: parodyti padėties-kortikalinio ryšio vertes, atskleidžiant sensorinių impulsų sklidimo perdavimą po insulto Hipotezė: insultą patyrę pacientai su sumažėjusia motorine funkcija turi žemesnį padėties-kortikalinio ryšio suvokimą.

11 hemisferinių išeminio insulto pacientų. 10 vyrų, 1 moteris Poūmiam periode (6 mėn. po insulto). 6 tiriamieji turėjo balą 55 arba aukštesnį Brustrom Fugl Meyer viršutinės galūnės skalėje, likę - mažiau nei 20 Pirmieji 6 gebėjo atlikti sinergiškus judesius, tačiau kai kuriems vis dar buvo sutrikusi koordinacija ir jėga. 5 pacientai dar buvo vertinami Nottinghma Sensory Assesment skale, kurioje tiriami taktiliniai, spaudimo, dūrimo, aštrus, bukas pojūčiai ir propriorecepcija.

Tiriamieji užduotį atliko ir su pažeista ranka ir su sveika Aktyvios užduoties metu, buvo prašoma palaikyti riešą pastoviame lenkime, esant prietaiso sukimo momentui.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1243 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (696 žodžiai)
  • Aleksandra
  • Insulto motorika
    10 - 5 balsai (-ų)
Insulto motorika. (2015 m. Liepos 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/insulto-motorika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:19
×