Integruotas komandinis darbas


Įvadas. Įmonės pavadinimo pasirinkimo pagrindimas. Įmonės ,, šiltruonis“ strategija 5 metams. Įmonės pajėgumų ir darbininkų skaičiaus kitimo analizė. Abiejų gaminių gamybos savikainos, pilnosios savikainos ir pardavimo kainos kitimo analizė. Įmonės veiklos finansinių rodiklių analizė. Balanso bei pelno (nuostolio) vertikali ir horizontali analizė. Trumpalaikio turto apyvartumas. Įmonės finansinės būklės įvertinimas, mokumo ir likvidumo rodikliai. Kritinio pelningumo taškas. Bankroto tikimybė. Įmonės veiklos rezultatų apibendrinimas, išvados ir pasiūlymai.


Šio savarankiško komandinio darbo tikslas: praktiškai supažindinti su ūkinių subjektų veikimo principais ir formuoti gebėjimus analizuoti įmonės veiklos rezultatus bei priimti pagrįstus vadybinius sprendimus.

• Ugdyti gebėjimus apibendrinti įmonės veiklos rezultatus ir formuoti išvadas, praktinius pasiūlymus įmonės veiklos tobulinimui.

Žaidimas “Kietas riešutas” yra skirtas, kad jo dalyviai suprastų, kaip teorinės verslo ir vadybos žinios yra naudojamos praktikoje. Žaidėjai dalyvauja įmonės, kuri užsiima šildymo katilų gamyba valdyme ir tampa įmonės nariais. Žaidimas imituoja įmonės valdymą konkurencijos sąlygomis. Dalyviai tarsi valdo įmonę penkerius veiklos metus, įvertindami šios įmonės veiklą ir raidą. Priėmus kiekvienų metų sprendimą programa apskaičiuoja ir nustato įmonės užimamą vietą rinkoje. Visa informacija apie įmonę pateikiama metų pabaigoje atskirose formose, todėl žaidėjai gali matyti jų sprendimų įtaka įmonės veiklai ir kitą kartą priimti tinkamesnius sprendimus.

Pradedant žaisti ,,Kietą riešutą“ įmonė ,,Šiltruonis“ turi:

Internetinės svetainės puslapis pasirinktas kartu su elektroniniu paštu, taip pabrėžiant įmonės prestižą bei patogumą bendraujant su klientais ir partneriais. Kaina domenai.lt metams 35,89EUR.

Taip pat visur naudojamas įmonės logotipas:

Įmonės ,,Šiltruonis“ siekiai yra tapti konkurencinga katilų gamybos ir pardavimo įmone. Norime būti vidutine kaina prekiaujančia kompanija, todėl palaikysime vidutines kainas tiek Kaitra 150 tiek Kaitra 200 katilams. Kiekvienais metais sieksime didinti parduotų katilų kiekį ir užimamą rinkos dalį. Mūsų pagrindinis tikslas užimti 20% rinkos. Darbo efektyvumą didinsime iki maksimumo, išnaudodami visus įrenginius, bei dirbdami 3 pamainomis. Plėsime gamybos apimtis pirkdami naujus įrenginius ir samdydami naujus darbuotojus. Penktais metais planuojamas darbuotojų skaičius - 60. Siekdami padidinti pardavimus samdysime pardavimo agentus. Penktai metais norime jų turėti 7. Visus įmonės darbininkus skatinsime priedais prie algų, papildomomis atostogomis atsižvelgiant į atliktų darbų apimtis, teiksime nemokamus mokymus. Pardavimo agentus skatinsime parduoti kuo daugiau katilų, nes nuo to priklausys netik jų atlyginimas, bet ir priedai ,taip pat dovanos geriausiam pardavimų atstovui. Klientus bandysime suvilioti nuolaidomis atsiskaitymo atidėjimo galimybėmis. Mūsų įmonės žinomumą didinsime pasitelkia reklamos priemones. Kiekvienais metais didinsime reklamos išlaidas siekdami pritraukti naujų klientų. Vienų metų reklamos išlaidos bus nemažesnės nei 2000Eurų. Padidinsime organizacinį efektyvumą. Mūsų uždaviniai: sumažinti atsargų skaičių kiekvienais metais 20%, palaikyti pastovų įrengimų panaudojimų koeficientą - 1.

Paveiksle nr 4.1 yra vaizduojama įmonės “Šiltruonis” darbininkų skaičiaus kaita ir įrenginių našumo indeksas. Pirmaisiais metais darbuotojų buvo 25, antraisiais ir trečiaisiais veiklos metais jų buvo 40, ketvirtaisiais 70 ir penktaisiais – 40 darbuotojų. Dar vienas svarbus, susijęs su įrengimų nusidėvėjimu, rodiklis tai – įrengimų našumo indeksas. Įmonės “Šiltruonis” įrengimų našumo dinamiką galime pamatyti paveiksle . Šios įmonės įregimų panaudojimo indeksas buvo labai geras visus penkis metus. Visais metais, jis buvo lygus 1. Toks geras indeksas įmonėje išliko dėl to, kad įrengimai visada buvo pilnai apkrauti, dirbo pilnu pajėgumu.

Faktinis pajėgumas parodo, kiek staklių valandų sunaudota Jūsų nurodytam produkcijos kiekiui pagaminti. Reikia pabrėžti, jog įmonė trečiais metais pirko 2 įrenginius ir pasamdė 15 darbuotojų. Todėl dirba antra pamaina 5 darbotojai, tačiau nežymiai padidėjo faktinis pajėgumas, kaip matome iš paveikslo nr. 4.2, kadangi buvo nusidėvėjus įranga. Didžiausias faktinis pajėgumas buvo (22525) 4 metais kai pasamdėm dar 20 darbuotojų ir jie dirbo dvisėjomis pamainomis. Matome, kad visais veiklos metais faktinis pajėgumas augo, tik paskutiniais metais krito kadangi atleidom 20 darbuotojų ir pardavėm 2 įrenginius.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 274 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (3106 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laima
  • Integruotas komandinis darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Integruotas komandinis darbas. (2016 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/integruotas-komandinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:04
×