Intel Atom procesoriai


Intel atom procesorius. Core architecture: arm. Intel core atom kas tai. Intel atom z520 aprasymas. Atom procesoriu testas. Amd procesoriai bakalauro darbas. Intel atom istorija. Intel atom technologijos. Intel atom site:lt. Atom procesorius.

Atom technologijos apžvalga. Atom procesoriu apžvalga. Intel Atom. 230, Z520 procesorius. Gigabyte GC230D pagrindinė plokštė. Ixt pagrindinė plokštė. Intel Atom 330 procesorius. Išvada. Kas tai yra intel Atom? Mobiliųjų prietaisų assortimentas rinkoje pastoviai dydėja, bet iki šiol dydžiają dalį joje užimdavo modeliai su ARM (RISC) architektūra – pavyždžiui X-scale procesoriai, kuri pasitaiko delniniuose kompiuteriuose ir iPhone. Intel tikisi, kad Atom procesorius su su x86 architektūra sugebės perimt dalį rinkos iš ARM. Atom mikroarchitektura visiškai skiriasi nuo Core 2 arba AMD64. Ji buvo sukurta Intel praktiškai nuo nulio. Tuo tarpu kaip pagrindiniai kriterijai būvo mažas energijos naudojimas ir maža gaminimo savikaina – o taktinis dažnis atliko kur kas mažesnį vaidmenį.

Mobiliųjų prietaisų assortimentas rinkoje pastoviai dydėja, bet iki šiol dydžiają dalį joje užimdavo modeliai su arm (risc) architektūra – pavyždžiui x-scale procesoriai, kuri pasitaiko delniniuose kompiuteriuose ir iphone. Inteltikisi, kad atom procesorius su su x86 architektūra sugebės perimt dalį rinkos iš arm.

Atom mikroarchitektura visiškai skiriasi nuo core arba amd.

Atom procesoriai naudoja taip vadinamą eilinę mikroarchitektūrą (in order micro-architecture), o taip pat sugeba paleist 32- ir 64-bitų programas. Spekuliacinio (neeilinio) atlikimo funkcija ne buvo realizuota dėl dydėlio tranzistorių kiekio, kurio ji reikalauja ir atitinkamo energijos vartojimo. Todėl procesorius atlieka komandas griežtai vieną po kitos, taigi, atliekamų per viena takta (ipc) instrukcijų koeficentas ne toks dydelis. Spartinančioji atmintis l1 irgi realizuota kitaip: conroe mikroarchitekturoje naudojami 32 kilobaitų spartinančioji atmintys, o atom – 32 kilobaitų instrukcijų spartinančioji atmintis ir 24 kilobaitų duomenų spartinančioji atmintis.

Atom procesorius turi tik vieną branduolį, todėl optimaliam darbui, intel teko vėl įvesti hyper-threading technologiją, kuri paverčia centrinį procesorių dvejais virtualiais procesoriais. Tokiu būdu, programose optimizuotose esant keliems srovėms ,galima pasiekti aukštesnį produktyvumą netgi esant vienam fiziniam branduoliui. Operacinės sistemos (tokios kaip windows xp ar vista) žymiai greičiau reaguos į komandas. Atom mikroarchitektūra palaiko praktiškai visus multimedinius išplėtimus: mmx, sse, sse2, sse3 ir ssse. Kai ku 2007 metais intel kompanija pranešė apie naujos atom procesorių serijos išleidimą. Nauji centriniai processoriai buvo skirti tik mobiliesiems telefonams, ir jų charakteristikos pilnai atitinka visus tokio tipo prietaisų reikalavimus. Tai visų pirma susija su energijos suvartojimu, kuris neviršija w (tdp). Toks mažas energijos suvartojimas pasiektas naujos architektūros pagalba, kuri nėra panaši nei į vieną ankstesnę intel architektura, nors ir tūri savyje kai kurias jų savybes. Branduolį sudaro 47 mln. Tranzistorių, o atsižvelgiant į 45-nm gamybos technologiją, tampa aišku, kodėl atom yra toks kompaktiškas ir ekonomiškas procesorius. Šiuo metu intel turi dvi atom procesorių serijas. Pirma yra vadinama z (procesoriai z500-z540), jos pagrindą sudaro silverthorne branduolys, ir yra skirta mid klasės mobiliojo ryšio sistemoms (mobile internet devices).

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (2645 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jonas
  • Intel Atom procesoriai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Intel Atom procesoriai. (2010 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/intel-atom-procesoriai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 03:21
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo