Intel procesoriai serveriams


Įvadas. Serveriai. Sistema klientas/serveris. Pagrindiniai serverių tipai. Konceptualinių požiūrių principas klientas/serveris. Sistemos klientas/serveris pranašumai ir perspektyvos. Intel kompanija. Procesoriaus sąvoka. Svarbiausi procesorių parametrai. Intel procesoriai serveriams. Intel Atom procesoriai. Intel Itanium procesoriai. Intel Xeon procesoriai. Išvados. Literatūra.

Tikriausiai visi naudojamės internetu, dalinamės įvairia informacija tarp kompiuterių, įkeliame failus ir t.t. Visa informacija kurią pasiekiame ar įkeliame yra laikoma specialios paskirties kompiuteriuose – serveriuose. Tokie kompiuteriai turi būti nuolat įjungti, todėl turi atlaikyti nuolatinę apkrovą, tam reikia ir specialių serveriams skirtų procesorių. Šiame darbe bus apžvelgiama serveriai, jų rūšys, keletas Intel kompanijos procesorių skirtų serveriams.

Taigi šio darbo tikslas yra susipažinti su serveriais ir šiuo metu populiariausiais Intel kompanijos procesoriais skirtais serveriams.

Darbo uždaviniai:

aptarti serverių įpatumus;

aptarti procesoriaus sąvoką;

aptarti Intel procesorius skirtus serveriams.

SISTEMA KLIENTAS/SERVERIS - lokalus tinklas, susidedantis iš klientų kompiuterių, kuriuos aptarnauja kompiuteris - serveris.

Kliento uždaviniu yra informacijos analizė ir pateikimas. Klientiniam priedui nepriklauso duomenų valdymo komponentas, už duomenų bazės valdymą atsako serveris.

Kadangi klientinis priedas ir duomenų bazės serveris dirba kartu ir paskirsto priedų apkrovimą, sistema klientas/serveris gali aprūpinti geresnį produktyvumą negu sistema su failiniu serveriu.

Klientiniai priedai sistemoje klientas/serveris atlieka šias užduotis:

Interfeiso pristatymas, su kurio pagalba vartotojas gali atlikti savo darbą.

Logikos priedo valdymas.

Pagrindinė serverio funkcija yra daugybės klientų resurso optimalus valdymas, kurie vienu metu šį resursą užprašo. Duomenų bazių serveriai atlieka šiuos uždavinius:

Vienos informacinės duomenų bazes valdymas, su kuria kartu dirba daugybė vartotojų.

Priėjimo prie duomenų bazės ir kitų apsaugos reikalavimų valdymas.

Informacijos apsauga duomenų bazėje su archivacijos/atstatymo priemonių pagalba ir rezervinių kopijų sudarymas.

Duomenų perdavimo priemonėmis tarp kliento ir serverio yra tinklas ir komunikacinis programinis aprūpinimas. 

Konceptualinių požiūrių principas klientas/serveris - tai dalis atvirosios sistemos sąvokos, apjungiančios visus būdus, kuriais galima surišti ir priversti vieningai dirbti kompiuterius, operacines sistemas, tinklinius protokolus ir kitus įrengimus vartotojo labui. Bet praktikoje priversti kartu dirbti skirtingas operacines sistemas, tinklinius protokolus, duomenų bazes ne taip ir lengva.

Atvirųjų sistemų tikslas - sąveikos galimybės pasiekimas, kai dvi arba daugiau skirtingų sistemų keičiasi informacija, ir kiekviena iš jų įneša savo įnašą į bendrą užduoties sprendimą.

Atviroji sistema. Sąvoka- reiškianti koordinuotą darbą kartu apjungtų įrengimų ir programinių aprūpinimų.

Sąveika. Režimas, kuriame dvi arba daugiau skirtingų sistemų keičiasi informacija, darant savo įnašą į bendro uždavinio sprendimą.

Galima pasakyti, kad technologija klientas/serveris - tai glaudi paskirstymo sąveika duomenų apdorojimo centralizuotu valdymu ir priėjimo prie duomenų.

Šiuo metu kompiuterinių priedų su architektūra klientas/serveris pritaikymas - geriausias būdas skaičiavimo resursų panaudojimui. Ši architektūra duoda sekančius privalumus:

Dieninis apkrovimas natūraliu būdu paskirstomas daugybei kompiuterių.

Vartotojai lengvai gali kartu naudotis duomenimis.

Jautrūs gedimams duomenys gali būti apsaugoti centralizuotu būdu.

Kelių mažų kompiuterių, skirtų atskirų uždavinių sprendimui vartojimas gerina rodiklį ''vertė/efektyvumas'' lyginant su vieno galingo kompiuterio vartojimu.

Bet tokia architektūra turi ir nepatogumų, į kuriuos reikia atsižvelgti projektuojant ir administruojant:

Projektuotojas turi išrinkti kiekvieno tipo uždavinių sprendimui tinkamą aparatinį aprūpinimą.

Perėjimai prie naujų kliento programinio aprūpinimo versijų turi būti labai griežtai kontroliuojami.

Pakeitimai, duomenų bazės serverio konstrukcijoje gali paveikti visus klientus.

Tinklinė topologija dažnai būna labai sudėtinga.

Produktyvumo kontrolė ir būtini reguliavimai gali būti daug sudėtingesni nei centralizuotoje architektūroje.

Intel įkūrė 1968 m. buvę Fairchild Semiconductor darbuotojai Gordon E. Moore (chemikas, fizikas) ir Robert Noyce (fizikas). Ketvirtasis Intel darbuotojas buvo Andy Grove (chemijos inžinierius), vadovavęs XX amžiaus 9 ir10 dešimtmečiuose. Pažymėtina, kad konkuruojanti AMD taip pat įkurta Fairchild palikusių 1969 m.

Intel gamina sistemines plokštes, tinklo plokštes, vaizdo plokštes, atmintines, tačiau garsiausia yra dėl savo gaminamų mikroprocesorių.

Intel Atom šeimos procesoriai yra skirti mikroserveriams, kurie skirti smulkiam verslui, darbui su įstaigų darbuotojais ar kitiems daug resursų nereikalaujantiems darbams.

Intel Atom procesoriai dažniausiai yra naudojami mobiliuose įrenginiuose, tik 2012 m. Buvo pradėti gaminti ir serveriams.

  • Microsoft Word 339 KB
  • 2015 m.
  • 22 puslapiai (3930 žodžiai)
  • Serious_tom
  • Intel procesoriai serveriams
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Intel procesoriai serveriams. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/intel-procesoriai-serveriams.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:12
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo