Intelektas (4)


Intelektas. Literatūra. Kiekvienas žmogus turi intelektą. Mąstymo ir intelektinės sąvokos traktuojamas kaip tos pačios. Taip pat yra aštuoni intelekto rūšys. Vienas iš dažniausiu užduodamu klausimu yra ar intelektas keičiasi gyvenimo bėgyje. Vidutinis intelekto koeficientas.


Kiekvienas žmogus turi intelektą, bet gan keistas faktas kad iki šios dienos nėra tikslios intelekto definicijos,visu pripažinto jo apibrėžimo. Kaip teigė V.P.Zinčenko egzistuoja virš 70 intelekto apibrėžimų, ir gana besiskiriančių, kartais net priestaraujančių vienas kitam. Štai keli iš jų:

Ir tokių pavyzdžiu begalė. Bet pagrindinė sąvoka intelekto yra sugebėjimas mokytis ir išmokti, susivokti naujose situacijose ir atskleisti reiškinių ryšį. Nuo senovės žmonės domina skirtumas tarp proto ir intelekto, ir tebedomina ligi šiol. Jau Platonas savo veikaloje ,,Fajdros" apbūdindamas žmogaus psichines funkcijas jis išskyrė protą, valia ir emocijas. Romėnų senovės graikų sąvoka apie protą, pagal Aristotelio ir Platono mokymą tai yra aukščiausią viršindividualum ir racionalaus pažinimo sugebėjimą. Intelektas scholastikoje buvo vartojamas aukščiausiam pažintiniam sugebėjimui nusakyti - dvasinių esybių suvokimui. Be to, dažnai sutapatinamas intelektas ir mąstymas. Taip pat yra aštuoni intelekto rūšys :

Kalbins intelektas - tai gebėjimas suvokti žodžiu reikšmės, taip pat suprasti ir įsiminti kalbinę informaciją, bei mokėti tinkamai pavartoti žodžius.

Erdvinis intelektas - gebėjimas suvokti erdvės figūras, mokėjimas susidaryti suvokiamos erdvės vaizdą, taip pat vaizduotės turtingumas, ir sugebėjimas techniškai konstruoti.

Loginis matematinis intelektas - tai lankstus mąstymas, sugebėjimas grupuoti mintyse, bei matyti dėsningumus ir juos apibendrinti.

Muzikinis intelektas - tai yra užkoduota ritminė informaciją, bei ritmo jutimas, ryškus girdėjimo vezdiniai.

Kūniškasis sinestezinis intelektas - tai tikslus suvokimas savo kūno ir jo valdymas.

Dažnas klausimas koks yra vidutinis intelekto koeficientas, ir kaip gi patikrinti, visą tai dabar paaiškinsime. Pasaulyje yra nedaug žmonių kurie turi maža intelekta, tai sudaro vos 2 proc. visų žmonių, turintys lengvesni arba sunkesni protini atsilikimo laipsni. Jų intelekto koeficientas mažesnis nei 70 (IQ < 70).

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1553 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valerija
  • Intelektas (4)
    10 - 1 balsai (-ų)
Intelektas (4). (2017 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/intelektas-4.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 22 d. 01:18
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema