Intelektas ir jo matavimo metodai


Psichologijos referatas.

Įvadas. Intelekto samprata. Intelekto struktūra. Paveldėjimo ir aplinkos įtaka intelektui. Intelekto išmatavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Intelektas – tai protingumas, sugebėjimas mokytis, susivokti naujose situacijose, sugebėjimas spręsti problemas. Intelekto pagalba mes sprendžiame uždavinius, orientuojames aplinkoje, reaguojame į situaciją ir ieškome greitesnio ir palankesnio sprendimo būdo. Intelekto lygis matuojamas įvairiais testais ir uždaviniais, kurie gali parodyti įvairias intelekto daugiau mažiau išvystytas sudedamasias dalis.

Šio darbo tikslas yra išanalizuoti intelekto sampratą, aptarti struktūrą, genų ir aplinkos įtaka intelektui, bei susipažinti su intelekto matavimo metodais.

Daugelis žmonių intelektą prilygina prie žmogaus žinių, kuo daugiau žinių, tuo aukštesnis intelekto lygis. Bet intelektas tai nėra tik žinių sukaupimas.

Psichologai apibūdina intelektą plačiai ir aiškiai, iš jų aprašymų galima tiksliau suvokti kas yra intelektas. Kelios Garsių psichologų sąvokos :

Intelektas – yra sugebėjimas įgauti žinias ir jas naudoti. Intelekto lygis rodo kaip žmogus sprendžia problemas, kaip prisitaiko prie skirtingų situacijų ir pasimoko iš patirties.

Psichologų požiūris į intelektą nevienodas. Vienas svarbiausių klausimų, kuriuos kelia intelektą tyrinėjantys psichologai, yra šis: ar intelektas yra vienas bendras gebėjimas, ar tai keletas tarpusavyje mažai susijusių atskirų gebėjimų? ( Roma Jusienė , Alfredas Laurinavičius “Psichologija” 164 psl., Mykolo Romerio universitetas, 2007 m.)

Egzistuoja struktūrinio intelekto metodai , vienas iš kurių žymiausio intelekto tyrinėtojo Charleso Spearmano (1863-1945) . Jis mane , kad yra tam tikras bendras gebėjimas , pagal kurį žmonės skiriasi vienas nuo kito. Kiekvienas žmogus yra gabus, tačiau jis gabus ne kam nors konkrečiai, o apskritai. Gabus žmogus bet kokį darbą atliks geriau už mažiau gabų. Spearamanas šį bendrajį,pagrindinį gabumą, bendrajį intelektą pavadino g veiksniu. Vadovaujantis šia teorija to paties mokinio skirtingų dalykų pažymiai turėtų būti panašus. Jeigu vienas dalykas sekasi, tai sekasi ir visi kiti dalykai. Jeigu prasti vieno dalyko pažymiai, tai prasti ir kitų dalykų pažymiai.

 • Psichologija Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Viktorija
 • 12 puslapių (1436 žodžiai)
 • Universitetas
 • Psichologijos referatai
 • Microsoft Word 28 KB
 • Intelektas ir jo matavimo metodai
  10 - 2 balsai (-ų)
Intelektas ir jo matavimo metodai. (2016 m. Balandžio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/intelektas-ir-jo-matavimo-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:07