Intelektas referatas (2)


Dabartinės intelekto teorijos Howardas Gardneris. Robertas Sternbergas. Analitinis akademinių problem sprendimo intelektas. Kūrybinis intelektas. Praktinis intelektas. Intelekto teorijų lentele Teorija Santrauka Atradimai. Emocinis intelektas. Intelektas ir kūrybingumas. Su vaizduote susijusio mąstymo įgūdžiai. Drąsios , azartiškos asmenybės. Vidinė motyvacija Kūrybinė aplinka. Intelekto apskaičiavimas. Intelekto koeficientu. Williamas Sternas.

Robertas Sternbergas pritaria Gardnerio iškeltai daugialypio intelekto idėjai, tačiau jo triarchijos teorija išskiria tris, o ne aštuonias, intelekto rūšis:

Kūrybinis intelektas, atskleidžiantis sėkmingai reaguojant į naujas situacijas ir kuriant najas idėjas.

Praktinis intelektas, kurio dažnai reikia kasdieniniame gyvenima ir kurį dažniausiai sunku vienareikšmiškai apibrėžti.

Intelektą galima suskirstyti į septynis veiksnius: kalbos sklandumas, kalbos suvokimas, erdviniai gebėjimai, suvokimo Sparta, matematiniai gebėjimai, indukcinis mąstymas ir atmintis.

1.Šie trys aspektai gali būti labiau susiję, negu manė Stermbergas, ir iš tiesų gali reikšti bendrąjį g veiksnį.

Viename tyrime, vadovaujant emocijų tyrinetojui Carrolliui Izardui, buvo vertinamas penkiamečių gebėjimas atpažinnti ir grupuoti veido emocijas. Net atlikus verbalinių gebėjimų ir temperament kontrolę, mokslininkai pastebejo, jog penkiamečiai, kurie tiksliau skyrė emocijas, sulaukę devynerių metų lengvai susidraugaudavo, gerai sutarė su mokytojais ir efektyviai valdė savo emocijas.

Emociskai protingi žmonės teisingai suvokia save. Mayeris, Salovey ir Darvinas Caruso sukūrė emocinio intelekto testą vertinti r bendrajam emociniam intelektui, ir keturiems jo dėmenims: gebėjimui pastebėti emocijas, suprasti emocijas, valdyti emocijas ir naudoti emocijas taikomajam ar kūrybiniam mąstymui gerinti.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (743 žodžiai)
  • Ar
  • Intelektas referatas (2)
    10 - 9 balsai (-ų)
Intelektas referatas (2). (2015 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/intelektas-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:18
×