Intelektas referatas (3)


Įvadas. Intelekto samprata. Intelekto struktūra. Intelekto kilmė. Intelekto matavimas. Išvados. Literatūra.

Psichologijos mokslas dar jaunas ir turi daugybę neatsaytų klausimų. Viena iš šio mokslo mįslių yra intelektas. Nors apie jį žinome pakankamai daug, tačiau intelekto tyrinėjimas vis dar kelia daug klausimų, nesutarimų ir abejonių. Kas yra intelektas? Iš ko jis susideda? Koks jo santykis su sugebėjimu? Kokia jo kilme? Kaip intelektas matuojamas? Būtent į šiuos klausimus bandysiu atsakyti savo darbe. Referato tikslas – susipažinti su intelekto samprata, kuo daugiau sužinoti apie jį ir susidaryti savo nuomonę, remiantis moksliniais tyrimais bei analizėmis.

Charleso Spearmano nuomone žmogus gabus ne kam nors konkrečiai o gabus apskritai. Vieni žmonės gabesni už kitus. Gabieji pirmaus betkurioje srityje... Spearmanas šį bendrąjį gabuma pavadino „g“ veiksniu. Jei ši teorija būtų teisinga, mokykloje vienas mokinys iš skirtingu dėstomų dalykų turėtų gauti panašius pažymius, tačiau kiekvienas prisiminęs savo mokyklos laikus atsimename, kad ir mums patiems vieni dalykai sekdavosi geriau nei kiti... Dėl šios priežasties galime abejoti Spearmano teorijos teisingumu.

L.L. Thurstonas teigė, kad intelektą sudaro skirtingi gebėjimai:

Sugebėjimas geriau suprasti ir vartoti abstrakcijas (idėjas, simbolius, santylius, dėsnius, koncepsijas) nei įgysti naudotis konkrečiais dalykais (mechaniniais įrankiais, sensorine veikla);

Intelektui būdinga ir su protavimu nesusiję požymiai, tokie kaip: emociniai, socialiniai ir sensoriniai sugebėjimai bei įgudžiai. Daugelis mokslininkų teigia, kad intelektas nėra tik proto galia (Snyderman, Rothman, Sternberger, Conway, Ketron, Bernstein).

Taigi, kaip ir pats psichologijos mokslas, taip ir jo tyrinėjamas intelektas vis dar kelia begalę mįslių ir nesutarimų tarp specialistų.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1419 žodžiai)
  • Deimante
  • Intelektas referatas (3)
    10 - 10 balsai (-ų)
Intelektas referatas (3). (2016 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/intelektas-referatas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:54
×