Intelektas referatas


Referatas intelektas. Intelektas referatai. Intelekto referatas. Referato ivadas. Referatas apie prota. Referaratasd intelektas. Paveldėjimo ir aplinkos įtaka intelektui. Referatas intelektaas. Intelekto priklausomybė nuo kultūros. Referatai intelektas.

Psichologijos referatas. Įvadas. Intelekto samprata. Intelekto struktūra. Intelektas: paveldėjimo ir aplinkos įtakos darinys. Intelekto vertinimai. Išvados. Santrauka. Literatūros sąrašas. Protas – žmogaus prisitaikymą ir išlikimą garantuojanti savybė, nuo seno tirinėjama filosofų ir mokslininkų. Protas dažnai yra lyginamas su intelektu (protas = intelektas). Intelektas – tai sugebėjimas mokytis ir išmokti, susivokti naujose situacijose, atskleisti reiškinių ryšį. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, intelektas vis dar yra suprantamas skirtingai. To priežastis – vienas svarbiausių klausimų, kurį kelia intelektą tyrinėjantys psichologai: intelektas yra vienas bendras gebėjimas, ar atskirų gebėjimų visuma? Dar vienas svarbus aspektas, kalbant apie intelektą – paveldimumo ir aplinkos įtaka intelektui. Nors dabar jau yra sutarta, jog abu šie veiksniai turi įtakos intelektui, tačiau ankstesniais amžiais šis klausimas sukeldavo itin aštrias diskusijas. Intelektas yra matuojamas specialiais intelekto testais, o įvertinamas – intelekto koeficientu (iq). Atlikus šį testą, pagal jų atlikimą, galima lyginti žmogaus gabumus su kitų testą atlikusių žmonių gabumais. Šio darbo tikslas – išanalizuoti intelekto sampratą, aptarti jo struktūrą, paveldėjimo ir aplinkos veiksnius intelektui, bei susipažinti su intelekto testais.


Protas – žmogaus prisitaikymą ir išlikimą garantuojanti savybė, nuo seno tirinėjama filosofų ir mokslininkų.

Tačiau, kad ir kaip bebūtų, intelektas vis dar yra suprantamas skirtingai. To priežastis – vienas svarbiausių klausimų, kurį kelia intelektą tyrinėjantys psichologai: intelektas yra vienas bendras gebėjimas, ar atskirų gebėjimų visuma?.

Dar vienas svarbus aspektas, kalbant apie intelektą – paveldimumo ir aplinkos įtaka intelektui.

Intelektas yra matuojamas specialiais intelekto testais, o įvertinamas – intelekto koeficientu (iq).

šio darbo tikslas – išanalizuoti intelekto sampratą, aptarti jo struktūrą, pintelekto tikslų apibrėžimą būtų sunku nusakyti, nes intelektas nėra tik sugebėjimas protauti ar spręsti problemas. Jam būdinga ir daugelis, su protavimu nesusijusių dalykų, kaip kad tam tikri emociniai, socialiniai požymiai bei įgūdžiai. Nors daugelis žmonių supranta, jog į intelekto apibrėžimą privalėtų įvesti ir tokius gabumus kaip – meniniai, sportiniai ir panašiai, visgi įprasta skirti intelektą (bendruosius protinius sugebėjimus) nuo kitų gabumų. Trumpai intelektas (lot. Intellectus ) apibūdinamas kaip gebėjimas tikslingai ir adaptyviai elgtis. Apima gebėjimus pasinaudoti patirtimi, spręsti problemas, samprotauti ir sėkmingai sutikti iššūkius bei pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Jau platonas savo veikale fajdros apibūdina žmogaus psichines funkcijas, išskyrė protą ir emocijas. Romėnai senovės graikų sąvoką nus ( protas ) – aukščiausią žmogaus sielos dalį, išvertė intellectus, reiškiančiu mąstymo sugebėjimą, racionalaus pažinimo sugebėjimą. Taigi jintelektas nėra universalus, jis priklauso nuo kultūros, nes intelekto samprata įvairiose kultūrose yra skirtinga, savita. Mūsų kultūros intelekto supratimas yra grindžiamas išsivysčiusių, kapitalistinių tautų intelekto supratimu. Tai atspindi tik vieną požymį į mūsų kultūrą – žmogaus mokymąsi bei mokymą.

Labai puikus pavyzdys, intelekto priklausomybei nuo kultūros, yra pateiktas david g. Myers knygoje psichologija : kaip yra pastebėjęs tyrėjas h. Gardneris, krepšinio superžvaigždė larry’is birdas mokykloje gal ir nebuvo laikomas itin protingu, bet aistringų medžiotojų ir ietimis ginkluotų karių visuomenėje jis būtų laikomas talentingu

Kalbant apie intelektą, verta paminėti ir dirbtinio intelekto sąvoką. Dirbtinis intelektas (di) – tai mokslas apie kompiuterių sistemas, atliekančias žmogaus mąstymą imituojančius ir kitus protingus veiksmus.

  • Psichologija Referatai
  • 2011 m.
  • Neringa
  • 16 puslapių (2262 žodžiai)
  • Universitetas
  • Psichologijos referatai
  • Microsoft Word 27 KB
  • Intelektas referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Intelektas referatas. (2011 m. Lapkričio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/intelektas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:17