Intelektas


Įvadas. Kas tai yra intelektas. Intelekto struktūra. Įgytas ar įgimtas intelektas. Intelekto matavimas. Išvados. Literatūros sąrašas

Žmonės gimdami atsineša potencialias galimybes, kurios leidžia jiems gebėti mąstyti, suprasti, pažinti, spręsti. Tai sudaro intelektą. Lot. intellectus – supratimas, pažinimas. D. Veksleris teigia, kad intelektas yra neapibrėžiamas, intelektą reikia įvertinti iš jo pasireiškimų. Tai parodo, jog intelekto esmė ir prigimtis nėra iki galo išsiaiškinta.

Manoma, kad intelektas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, kuris gali nulemti mokymosi sėkmę. Sprendimai į šiuos klausimus padėtų mums suprasti ar yra galimybių pagerinti intelektą, o tai įtakotų ir žmogaus gyvenimo kokybę.

Išsamiau pradėta domėtis ir nagrinėti intelekto sąvoka, jo struktūra, buvo nuo XIX a. Šiuo minimu laikotarpiu pradėti matuoti individų intelekto skirtumai, tai siejama su intelekto testų atsiradimo pradžia.

Įvairūs šaltiniai skirtingai teigia, kas tai yra intelektas, vienas iš teiginių, kurį noriu paminėti, tai: kad „ intelektas yra sugebėjimas mokytis ir išmokti, susivokti naujuose situacijose, atskleisti reiškinių ryšį“(Jusienė, Laurinavičius, 2007). Kituose šaltiniuose intelekto samprata aiškinama reminantis K.J. Groffmanno apibrėžimu, kad intelektas - „tai individo gebėjimas operuoti vaizdais ar abstarkcijomis kalboje, skaičiuose bei erdvėje ir laike, leidžiantis sėkmingai susidoroti su daugeliu sudėtingų ir, remiantis specialiais įgūdžiais, net labai specifinių užduočių“(Furst,2000).

Darbo tikslas: išsiaiškinti intelekto sampratą, struktūras.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti intelekto sampratą;

2.Išsiaiškinti intelekto struktūrą;

3.Apibrėžti, įgytą ar įgimtą intelektą;

4.Išsiaiškinti, kaip matuojamas intelektas.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1619 žodžiai)
  • Julija
  • Intelektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Intelektas. (2012 m. Rugsėjo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/intelektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:43
×