Intelektinė nuosavybė


Intelektine nuosavybe referatas. Intelektinės nuosavybės teisė konspektai. Autorių teisė į dalį pajamų už perparduotą meno kūrinio ar rankraščio originalą. Intelektine nuosavybe konspektas. Autorių teisės konspektas. Pramonines nuosavybes konspektas. Intelektines nuosavybės teises konspektas. Intelektinės nuosavybės teisė konspektas. Pramonines nuosavybes teise- konspektas. Referatai intelektines teises.

Intelektualinė ar intelektinė? Intelektinės nuosavybės skirtumas nuo materialinės. Intelektinę nuosavybę sudaro. Autorių teisės į kūrinius. Kūriniai, laikomi autorių teisių objektais. Kūriniai, nelaikomi autorių teisių objektais. Kolektyviniai kūriniai. Autorių teisės. Autoriaus turtinės teisės. Kūrinio platinimas po pirmojo pardavimo. Teisė į dalį pajamų už perparduotą meno kūrinio ar rankraščio originalą. Dailės ir architektūros kūrinio prieinamumo teisė. Autoriaus turtinių teisių apribojimas. Kūrinio atgaminimas mokymo ir mokslinių tyrimų tikslais. Kūrinio atgaminimas asmeniniais tikslais. Kūrinio panaudojimas informacijos tikslais. Kūrinio panaudojimas visuomenės saugumo tikslais. Kūrinių rodymas. Autorystės teisiųduomenų bazių teisinės apsaugos specialiosios (sui generis) nuostatos galiojimo terminai. Autoriaus teisių perleidimo ir licenzijavimo autorinės sutartys. Gretutinės teisės. Autorių teisių ir gretutinių teisių kolektyvinis. Administravimas. Autorių teisių ir gretutinių teisių gynimas. Procesiniai klausimai. Konvencija dėl fonogramų gamintojų apsaugos nuo neteisėto jų fonogramų kopijavimo. Trips sutartis. Europos konvencija dėl televizijos be sienų. Europos konvencija dėl bendros kino filmų gamybos. Pramoninė nuosavybė. Licenzinės sutartys.

Audiovizualiniai kūriniai – filmai su garsu ir vaizdu. Audiovizualinio kūrinio gamintojas – prodiuseris.

Įstatymas taikomas teritoriniu principu ar pagal autoriaus pilietybę ar gyvenamąją vietą.

Pagal Vienos konvenciją dėl tarptautinių sutarčių – sutartys galiojančios, jei ratifikuota ar ne, vis tiek privaloma. LT-a Vienos konvenciją ratifikavo. Tarptautinė sutartis privaloma valstybei nors prieštarautų valstybės konstitucijai! Nevykdomos, jei sudarė neįgalinti asmenys ar kurios prieštarauja tarptautinės teisės principams (pvz. diskriminacinė sutartis).

Berno konvencija (1886 m.) – įsigaliojo 1994 12 14; ratifikavo 1996 05 28 – nes 1994 m. LRV priėmė nutarimą dėl prisijungimo prie Berno konvencijos. Nusiuntė tekstą 1994 09. Berno konvencija įsigalioja po 3 mėn. nuo dokumento gavimo, kad prisijungia. PINO generalinis direktorius išsiuntė užsienio reikalų ministrams, kad nuo 1994 12 14 įsigalioja Konvencija Lietuvoje. Kad nebūtų klausimų – galioja ar ne – ratifikavo.

Rusijos programos transliuojamos iš Rusijos, signalas iš Rusijos. Rusija nepasirašiusi Romos konvencijos, todėl pagal LT įstatymą – Rusijos programos Lietuvoje nėra saugomos. Visuomenės informavimo įstatyme yra norma, kad retransliuotojas turi gauti leidimą. Buvo konfliktai.

Kitų šalių programos, kurios yra Romos konvencijos dalyvės, yra saugomos pagal Romos konvenciją.

Autoriai: kiekvienas turi autoriaus teises į savo dalį (audiovizualinį kūrinį):

Gretutinių teisių subjektas – prodiuseris (gamintojas). Jis kūrybinio darbo neatlieka, o finansuoja. Apsaugo jo investicijas.

Fotografijos kūriniai – saugomi tik originalūs. Dokumentinės nuotraukos nesaugomos. Klausimas – kai fotografuojami dailės kūriniai. Byla: leidykla “Algimantas”, dėl autorinių teisių pažeidimo. Knyga “Turistinė Lietuva” – 50 lt, pirkdavo dažniausiai turistai. Buvo įdėtos skulptūros kūrinių nuotraukos: Šiaulių “Šaulys”, Druskininkų “Čiurlionio skulptūra”; 1991 m. skulptūra; Mizaro skulptūra Kaune ir t.t. – be autorių sutikimo/leidimo, nemokėjo autorinio atlyginimo ir net nenurodė skulptūrų autorių. Leidyklos advokatas pareiškė, kad fotografijos yra atskiras, savarankiškas kūrinys ir autorių teisės nėra pažeistos. Ar pažeistos autorinės teisės? - Fotografijos priemonėmis atgamintas skulptūros vaizdas tikslu gauti pelną, tai reiškia, kad yra pažeistos teisės. Jei skulptūra bendram miesto plane – teisės nėra pažeistos.

Dailės kūriniai – fotografijos. Dėl reprodukcijų – pvz., Čiurlionio kūriniai knygoje. Nufotografuotus paveikslus perfotografavo ir panaudojo kituose leidiniuose. Ar pažeistos pirmojo fotografo (autoriaus) teisės (jis sudaręs sutartį su Čiurlionio muziejumi)? Skulptūros fotografija – ar tai autorinės teisės objektas, ar ne? Jei nufotografuota skulptūra – 2 objektai (autoriniai kūriniai):

Fotografija: kitu kampu fotografuota, kitas apšvietimas, kieme ir t.t. – foto originalumas kompozicijoje.

Dailės kūrinys – grafika, tapyba. Jei perfotografuoja, tai nėra kūrinys (autorinės teisės objektas). Tai atskiri objektai, nes nėra kūrybos. Yra tik dailės kūrinio objektas. Žinoma, jei tai ne kompozicija, o jei bus kompozicija – kūrinys.

Pvz:. pagal skulptūrą prie Žilinsko galerijos Kaune yra Austrijoje pašto ženklas su perpiešta skulptūra. Klausimas: ar Mazaro (piešėjo grafiko) teisės pažeistos ar ne? – Grafiko teisės yra abiejų teisės. Buvo sutartis su Mazaru, kad leidžia naudoti ženkle ir gavo pinigus.

Taikomoji dailė, jei neužregistruoti kaip pramoninis dizainas (išlyga). Kūriniai negali būti saugomi dvigubai kaip pramoninis dizainas ir autorinis kūrinys (nėra dvigubos apsaugos).

Žemėlapiai – tam tikras kontūras. Kas saugomas? - žemėlapio apipavidalinimas. Istorijos knygose žemėlapiai visi vienodi.

  • Microsoft Word 131 KB
  • 2016 m.
  • 58 puslapiai (31566 žodžiai)
  • Universitetas
  • Intelektinė nuosavybė
    10 - 1 balsai (-ų)
Intelektinė nuosavybė. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/intelektine-nuosavybe.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 01:07
×