Intelektinės nuosavybės ekonominis įvertinimas


Intelektine nuosavybe referatas. Intelektines nuosavybes namu darbas. Intelektinės nuosavybės įvertinimas. Testai, intelektualines teises. Referatai intelektines teises. Intelektines nuosavybes rezultatai. Intelektines nuosavybes referatas. Nematerialiųjų išteklių įvertinimas.

Įvadas. Intelektinė nuosavybė kaip ekonominė kategorija. Prekių ženklo ekonominė vertė. Autorių teisės ekonominė reikšmė. Patentų sistemos ekonominė reikšmė. Ekonominis licencijos įvertinimas. In ekonominis efektas. Išvados. Literatūros sąrašas. Šiuolaikinės žinių ekonomikos sąlygomis intelektinė nuosavybė yra vienas iš svarbiausių mokslinės, ekonominės ir socialinės pažangos veiksnių bei išteklių, kurio valdymas tampa gyvybiškai svarbus ne tik verslo įmonėms ar valdžios institucijoms, bet ir valstybėms apskritai. Intelektinė nuosavybė yra priskiriama prie nematerialiųjų ekonominių išteklių, tad ji gali būti lengvai atgaminama, platinama, perduodama bei panaudojama nepaisant nacionalinės valstybės ribų. Tai rodo šio ekonominio ištekliaus tarptautinį pobūdį, kuris yra itin svarbus globalizacijos, valstybių ir ekonomikų integracijos ir liberalėjančios tarptautinės prekybos sąlygomis. Intelektinės nuosavybės kaip ištekliaus ir produkto vertė nepriklauso nuo veiksnių, ribojančių tradicinių materialių produktų vertę.

Intelektinės nuosavybės termino kilmė siejama su xviii a. Prancūzijos įstatymų leidyba. Tuo laiku susiformavo požiūris į intelektinės veiklos rezultatus – literatūros, mokslo, meno kūrinius, išradimus - kaip nuosavybės objektus, kuris rėmėsi prigimtinės teisės teorija. Bet kokio kūrybinio rezultato autoriaus teisės buvo laikomos neatimamomis, prigimtinėmis, kylančiomis iš pačios kūrybinės veiklos prigimties ir egzistuojančiomis nepriklausomai nuo jų pripažinimo.

Kūrėjo teisė į sukurtą kūrinį, intelektinės veiklos rezultatą, buvo prilyginama asmens nuosavybės teisei į jo darbų sukurtą materialinį daiktą. Nuosavybės teisė į kūrybinės veiklos rezultatą suteikia jos turėtojui išimtinę galimybę panaudoti šį rezultatą savo nuožiūra, tuo pačiu uždraudžiant kitiems asmenims trukdyti įgyvendinti savininkui savo teises.

šiuolaikinės žinių ekonomikos sąlygomis intelektinė nuosavybė yra vienas iš svarbiausių mokslinės, ekonominės ir socialinės pažangos veiksnių bei išteklių, kurio valdymas tampa gyvybiškai svarbus ne tik verslo įmonėms ar valdžios institucijoms, bet ir valstybėms apskritai.

Intelektinė nuosavybė yra priskiriama prie nematerialiųjų ekonominių išteklių, tad ji gali būti lengvai atgaminama, platinama, perduodama bei panaudojama nepaisant nacionalinės valstybės ribų. Intelektinės nuosavybės kaip ištekliaus ir produkto vertė nepriklauso nuo veiksnių, ribojančiųin objektai yra ekonominės vertybės, kurių vertė pasireiškia estetiniu ar informaciniu objekto turiniu ir forma, praturtina kultūrinį bendruomenės gyvenimą. Ekonominę vertę suponuoja tai, kad objektui atsirasti reikafinansinės investicijos ( ypač tokiems intelektinės nuosavybės objektams kaip, pavyzdžiui, garso ir vaizdo kūrinių įrašai, fonogramos, prekių ir kiti komerciniai ženklai).

Ne mažiau svarbu ir tai, kad in objektai dėl tik jiems būdingų specifinių savybių yra paklausūs. Galima išskirti bent kelis ekonomiškai reikšmingus aspektus.

Intelektinės veiklos rezultatai, kaip nematerialios vertybės, nesensta, nenusidėvi ir negali būti suvartotos.

Intelektinės veiklos rezultatai yra visuotinės gėrybės, pasižyminčios specifinius vartotojo poreikius konkrečiame visuomenės raidos etape tenkinančiomis savybėmis, kuriomis visi gali naudotis neribotai ir nevaržomai.

Intelektinės veiklos rezultatams būdingas dvimatis ekonominis vertinimas: in objektas kaip daiktas ir in objektas kaip nemateriali vertybė.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (2410 žodžiai)
  • Universitetas
  • Maja
  • Intelektinės nuosavybės ekonominis įvertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Intelektinės nuosavybės ekonominis įvertinimas. (2011 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/intelektines-nuosavybes-ekonominis-ivertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:33
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo