Intelekto priklausomybė nuo kultūros


Intelekto kultura. Kultūrinis intelektas. Emocinio intelekto ir organizacijos kulturos sasaja. Dirbtinis intelektas kultura. J. guilfordas. Kulturine priklausomybe.

Intelekto priklausomybė nuo kultūros, jo ryšys su gebėjimais ir greitu informacijos apdorojimu. Intelektas - tai ne tik protas, bet ir sugebėjimas mokytis ir išmokti, samprotauti, susivokti naujose situacijose, atskleisti reiškinių ryšį ir spręsti naujas užduotis geriausiu, efektyviausiu ir daug veiksmingiausiu būdu.

Intelektas - tai ne tik protas, bet ir sugebėjimas mokytis ir išmokti, samprotauti, susivokti naujose situacijose, atskleisti reiškinių ryšį ir spręsti naujas užduotis geriausiu, efektyviausiu ir daug veiksmingiausiu būdu.

Remiantis romos jusienės ir alfredo laurinavičiaus knyga ,, psichologija‘‘aišku, kad ne tik visuomenė, bet ir gyvūnai skiriasi ne tik fizinėmis savybėmis, charakteriu, bet ir įpročiais bei sugebėjimais. Įvairių buitinių, profesinių, situacinių problemų sprendimo greitis ir kokybė skiriasi priklausomai nuo žmogaus intelekto. Tokiais atvejais terminas protas yra vartojamas panašių sprendimų efektyvumui įvertinti. Protingesniais žmonėmis yra apibūdinami tie, kurie savo problemas ir užduotys sprendžia greičiau, efektyviau tie, kurie laikosi požiūrio, jog intelektas yra sėkmingas prisitaikymas prie aplinkos, skeptiškai vertina su kultūra nesusijusių intelekto testų, kurių neveikia asmens kultūra, galimybę. Kiti teigia, kad intelektas - tai svarbiausi pažinimo gebėjimai, kurie padeda žmonėms spręsti problemas ir sėkmingai veikti bet kokioje aplinkoje. Abstraktūs ir nauji klausimai, pateikiami intelekto testuose, įvertina gebėjimą veiksmingai spręsti įvairias problemas, nesvarbu, kokia būtų mūsų kultūrinė aplinka.

įžymus psichologas, daugelio amerikos universitetų profesorius j. P. Guilfordas sukūrė intelekto modelį su 120 sugebėjimų. struktūrinio intelekto teorijoje teigiama, jog žmogus nėra gabus viskam. Jo gebėjimai yra išsivystę skitingai- vieni geriau, kiti blogiau.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (491 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Intelekto priklausomybė nuo kultūros
    10 - 3 balsai (-ų)
Intelekto priklausomybė nuo kultūros. (2010 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/intelekto-priklausomybe-nuo-kulturos.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 20:45
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo