Intelekto samprata ir jo rūšys


Intelekto apibrėžimas. Intelekto raida. Su protu nesusiję intelekto komponentai. Intelekto rūšys. Keturi mitai apie intelektą. Išvados. Literatūs šaltiniai.

SU PROTU NESUSIJĘ INTELEKTO KOMPONENTAIIntelektas yra ne tik sugebėjimas protauti, spręsti problemas, bei išmokti. Jam būdinga ir nemaža su protavimu nesusijusių požymių – emociniai, socialiniai ir sensoriniai sugebėjimai. Pavyzdžiui, daugelyje intelekto apibrėžimų kalbama apie sugebėjimą atsispirti stresui ir susierzinimui, o tai reiškia emocinį stabilumą bei pasitikėjimą savimi. Kituose apibrėžimuose minimi socialiniai sugebėjimai, charakteris, mokymosi interesai, regos aštrumas. Įprasta skirti intelektą, arba bendruosius protinius sugebėjimus, nuo kitų gabumų ir sugebėjimų. Todėl daugelis gabumų – meniniai, komerciniai, sportiniai, muzikiniai, mechaniniai – iš dalies atsidūrė už ribų to, ką paprastai apibrėžiame kaip intelektą. Kita vertus, kai kas įrodinėja, kad intelekto apibrėžimas, neapimantis, pavyzdžiui, meninių gabumų, yra per siauras. Tuo tarpu mes naudojame tradicinį inntelekto apibrėžimą. Vis gi reikėtų nepamiršti, kad šis apibrėžimas visko neaprėpia, jame praleidžiama daug svarbių gabumų, sugebėjimų, mokėjimų.

Viską apibendrinus būtų galima teigti, kad intelektas yra įgimtas reiškinys, kurį reikia tobulinti vienoje ar kitoje srityje. Taip pat mes turime suvokti, kad nesvarbu, ką dirba žmogus, tai visiškai neparodo jo intelekto lygio, ar mąstymo. Prisiminkime, kad kiekvienas mūsų savyje turi visų tipų intelektų, tačiau jie išreikšti skirtingai –vieni stipriau, kiti – silpniau.

Taip pat rekomenduoju perskaityti Frank Schirrmacher knygą „Smegenų mankšta: kaip naudotis galva“.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 763 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1620 žodžiai)
  • Aurelija
  • Intelekto samprata ir jo rūšys
    10 - 5 balsai (-ų)
Intelekto samprata ir jo rūšys. (2015 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/intelekto-samprata-ir-jo-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:17
×