Intelekto samprata ir teorijos intelekto matavimas (intelekto testai) intelekto kraštutinumai ir sutrikimai


Intelekto kraštutinumai ir sutrikimai. Intelekto kraštutinumai. Intelekto sutrikimas. Rekomendacijos ugdymui. Rekomendacijos dirbant su sutrikusio intelekto mokiniais. Sutrikusio intelekto vaikų kalba. Intelekto sutrikimo nustatymas. Literatūra.


Džiugu, kad požiūris į specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus gerokai pasikeitė. Palyginus kas buvo prieš kelias dešimtis metų, dabar šie vaikai integruojami į bendrojo lavinimo mokyklas bei įprastines klases. Tačiau gaila, kad pagalbos nesulaukia kiti šeimos nariai. Ji jiems taip pat būtina.

Mitas: Gabūs asmenys yra tam tikra prasme „antžmogiai“. Faktas: Gabūs asmenys nėra jokie „antžmogiai“; priešingai, tai žmonės, turintys ypatingų gabumų konkrečioje srityje. Kaip ir kiti žmonės, jie gali turėti kokių nors ydų.

Mitas: Psichinė gabių žmonių pusiausvyra dažnai būna sutrikusi. Faktas: Tie, kurie yra gabūs būna gerai prisitaikę, emociškai sveiki.

Vidutinio, žymaus, labai žymaus intelekto sutrikimo vaikai mokosi specialiajame ugdymo centre. Kaip tėvai gali padėti savo vaikui mokytis? Bendraukite ir bendradarbiaukite su vaiko mokytoja – ji patars, kokias užduotis namuose reikia atlikti, kad vaikas sėkmingiau mokytųsi, bendraukite su vaiku, aiškinkite teisingo elgesio taisykles, kaip reikia elgtis tam tikroje situacijoje, mokykite tokių dalykų, ką vaikas galėtų pritaikyti gyvenime (pvz., skaityti laikraščius, prekių etiketes ir pan.). Kaip mokytojams pritaikyti mokomąją ir dalomąją medžiagą? Pateikite kuo trumpesnę informaciją, ją parenkite glaustai, aiškiai, struktūruotai, pažymėdami svarbiausias frazes, antraštes, sąvokas, pateikite svarbiausių faktų santrauką su nedideliu žodinės informacijos kiekiu, taip pat naudokite paprastas schemas, skirtingomis spalvomis atskirkite temas, naudokite vaizdines priemones, realius daiktus – išmokimas bus kokybiškesnis, ilgiau išliekantis atmintyje. Leiskite dirbti poroje ar grupėje su kitais mokiniais, naudokite įvairias paskatinimo priemones (pagyrimą, lengvatą, smulkią dovanėlę), teigiamai nusiteikite mokinių atžvilgiu.

  • Psichologija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1458 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lijana
  • Intelekto samprata ir teorijos intelekto matavimas (intelekto testai) intelekto kraštutinumai ir sutrikimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Intelekto samprata ir teorijos intelekto matavimas (intelekto testai) intelekto kraštutinumai ir sutrikimai. (2016 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/intelekto-samprata-ir-teorijos-intelekto-matavimas-intelekto-testai-intelekto-krastutinumai-ir-sutrikimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:14
×