Intelektualūs mokesčių vengimo būdai


Mokesciu vengimas. Piktybinis mokesciu nemokejimas. Pelno mokescio vengimas. Pelno mkescio vengimo pavyzdys. Mokesčių vertinimas būdų analizė. Mokesciu nemokejimo problema. Vengimas moketi mokescius rasinelis. Mokesciu vengimas+tyrimas. Kovos su piktybiniu mokesciu nemokejimu. Mokesciu vertinimo budu analize.

Įvadas. Intelektualių mokesčių vengimo sąvoka. Mokesčiai lietuvoje ir jų vengimo būdai. Gyventojų pajamų mokestis. Pridėtinės vertės mokestis (pvm). Pelno mokestis. „šešėlinė ekonomika (verslas)“. Ofšoriniai centrai. Ofšorinės bendrovės panaudojimo galimybės. „fenikso sindromas“. Kova su mokesčių vengimu. Apibendrinimas. Praktinė dalis. Išvados. Pasiūlymai:. Summary. Literatūros sąrašas.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 127 straipsnyje yra įtvirtina pareiga mokėti mokesčius. Tačiau visuomet atsiranda žmonių, kurie vengia šią pareigą atlikti. Dėl tokių asmenų veiksmų nukenčia ne tik valstybė, jos biudžetas, bet ir visos visuomenės interesai. Vengiantysis mokesčių atsiduria geresnėje padėtyje nei tas, kuris juos moka. Taip yra pažeidžiami mokesčių mokėtojų lygybės, teisingumo principai. Kovos su mokesčių vengimu tema kiekvieną dieną tampa vis aktualesnė. Ypač per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, veikiant laisvosios rinkos sistemai, mokesčių mokėtojai sėkmingai perėmė daugelį pasaulinio verslo praktikos formų, leidžiančių kiek įmanoma labiau sumažinti galimą mokesčių naštą. Kartu su pasaulinio verslo tradicijomis buvo perimti ir intelektualūs mokesčių vengimo būdai, kurie į antrąjį planą išstūmė iki tol vyravusį intelektualų mokesčių vengimą.

Kaip rodo praktika, įstatymai mokėti mokesčius dažniausiai pažeidžiami piktnaudžiaujant - laikantis įstatymo tik formaliai. Mokesčio bazė perkeliama tokiam asmeniui, kuriam mokėti mokesčius nebūtina arba jų turi mokėti mažiau. Tokie veiksmai vadinami mokesčių vengimu – tai intelektualus mokesčių įstatymų pažeidimas. Vengimas mokėti mokesčius daro itin didelę žalą valstybės finansiniams interesams, kai pažeidžiami esminiai mokesčių teisės principai, pagal kuriuos mokėti mokesčius privalo visi mokesčių mokėtojai.

Mokesčių nemokėjimo problema egzistuoja, nes kai kurie žmonės vengia mokėti mokesčius, o kiti tada yra priversti nešti dvigubą naštą. Mokesčių vengimas kasdien tampa vis aktualesne problema Lietuvoje. Mokesčių inspekcija, norėdama kovoti su piktybiniu mokesčių nemokėjimu, vykdo apskaitos dokumentų ir ūkio objektų veiklos patikrinimus. Tikrinant ūkio veiklą bandoma išsiaiškinti mokesčių įstatymų pažeidimų mastą ir mokesčių mokėtojų nelegalius veiksmus.

Šio darbo tikslas naudojantis įvairiais literatūros šaltiniais išsiaiškinti intelektualaus mokesčių vengimo sąvoką, išnagrinėti svarbiausius ir didžiausius LR esančius mokesčius ir būdus jų išvengti, išnagrinėti, kas yra „šešėlinė ekonomika“ ir jos padarinius mums, Lietuvos piliečiams, kas yra ofšorinė įmonė, jos funkcionavimo ypatumai, išsiaiškinti, kas yra Fenikso sindromas, kokie žinomi būdai kovoti su mokesčių vengimu ir praktiniu būdu išsiaiškinti(atlikti apklausą) apie gyventojų požiūrį į mokesčių vengimą.

  • Microsoft Word 530 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (5655 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Intelektualūs mokesčių vengimo būdai
    10 - 1 balsai (-ų)
Intelektualūs mokesčių vengimo būdai. (2012 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/intelektualus-mokesciu-vengimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 10:27
×