Interesų konfliktų analizė


Įvadas. Teorinė dalis. Praktinė dalis. Išvados. Literatūros sąrašas.


Praktiškai kiekviena diena asmeniui tenka priimti sprendimus, kurie turi įtakos pačiam individui ar tiek visos valstybės vystymuisi. Tačiau sprendimus, kuriuos reikia priimti subjektyviai yra daug sudėtingesni, kadangi gali turėti sprendimo padarinių. Kadangi kiekvienas žmogus yra skirtingas, turi savo asmenines nuomonės dažnai nutinka taip, kad kyla tarp dviejų asmenų interesų konfliktas. Žinoma galima pastebėti šiuo metu žiniasklaidoje dažnai galima pamatyti straipsnių apie kylančius konfliktus tarp vieno viešo asmens ir kito, kad tam būtų užkirstas kelias ir konfliktas būtų sustabdytas laikų reikia jo prevencinės priemonės reglamentuoti teisiškai, kad vėliau nebūtų dar didesnių padarinių. Visgi, kad būtų išvengtas interesų konfliktas vertėtų pažiūrėti ir kokia yra konflikto esmę. Tai visu pirmiausia reikėtų apsibrėžti tikslingai kas yra interesų konfliktas, tiesa pati interesų konflikto temą yra naują ir dar mažai išnagrinėta, todėl tokioje mažoje šalyje, kaip Lietuva, šios srities mokslinių darbų, kurie analizuotų šią temą nelabai ir yra. Visgi, su tuo yra dirbama ir bent jau Lietuvos Respublikos Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas leidžia kažkiek suprasti kas yra interesų konfliktas. Sąvokos apibrėžimas leidžia atsirinkti kas yra interesų konfliktas, o kas ne. Vėliau tai leidžia analizuojant šią temą ir nustatyti tam tikras atsiradimo priežastys, dėl ko dažniausiai kyla interesų konfliktai. Kad tinkamai būtų panaudoti sprendimo būdai pravartų žinoti ir į tai kaip skirstomi interesų konfliktai ir kokie yra jų tipai. Na ir galiausiai preliminariai žinant šias visas sritys galima efektyviai panaudoti prevencinės priemonės. Todėl šiame darbe bus analizuojama kas yra interesų konfliktas, kokios jos priežastys, į kokius tipus yra skirstomas interesų konfliktas, bei kokie metodai taikomi siekiant sustabdyti interesų konfliktus.

Apžvelgti kokia yra interesų konfliktų esmė, bei išnagrinėti pasirinktus konkrečius praktinius pavyzdžius iš žiniasklaidos.

Derėtu apžvelgti kokios yra interesų konflikto priežastys, būtent dėl ko kyla šį situaciją. Tai pirmiausia tarp vadovo ir darbuotojo ir ne tik jo konfliktas gali kilti dėl tam tikrų priežasčių:

Laikui einant vadovo ir darbuotojo ar kito vadovo interesai išsiskiria ir abiejų šalių veiksmai skiriami nesuderinamiems tikslams pasiekti, pavyzdžiui daktaras siūlo pacientui dalyvauti tam tikro vaisto klinikiniuose tyrimuose, kurie gali padėti pacientui gydantis tam tikrą ligą, tačiau tas pats daktaras gauna finansinę paramą iš vaistus gaminančios farmacijos įmonės.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2409 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Interesų konfliktų analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Interesų konfliktų analizė. (2017 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/interesu-konfliktu-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 11:36
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema