Interjero projektavimo pagrindai


Įvadas. Interjero projektavimo pagrindai. Interjero samprata. Interjeras kaip sistema. Visuomeninis ir individuolus interjeras. Ergonomika. Antropometrija. Parodų erdvės analogai. Darbo eiga. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Kursinio darbo metu teorinių paskaitų metu susipažindinta su interjero projektavimo pagrindais. Analizuodami skirtingos paskirties interjerų pavyzdžius susipažinta su interjerų projektavimo techniniais ir funkciniais reikalavimais, bei interjeruose naudojamų apdailos medžiagų įvairove. Praktinių užsiėmimų metu kurti parinktos patalpos interjerą duota tema ir galutiniam įvertinimui pateikta visa reikalinga grafinė medžiaga.

Darbo tikslas: Susipažinti su interjero projektavimo specifika, pagilinti interjero elementų projektavimo žinias atsižvelgiant į konkrečios patalpos funkcinius reikalavimus bei estetinę visumą.

Visuomeninės paskirties pastatų patalpose kitokie baldai, kitokia įranga, taip pat ir kitokia jų vaizdinė sandara. Kiekvienas visuomeninis interjeras skirtas daugybei žmonių, todėl jam svetimas intymumas, kuris itin pageidautinas gyvenamajame interjere. Dažnai visuomeninis interjeras ir nėra kaip nors ypatingai projektuojamas (pvz., pažvelkite į klases skirtingose mokymo įstaigose). Tiesiog jis paprasčiausiai įrengiamas. Įspūdingesni būna atskirų pastatų bei tų įstaigų interjerai, kur žmoinės ateina praleisti laisvalaikio, — teatrų, kavinių ir pan.

Žmonija, tobulindama protėvių darbo įrankius, ginklus, Vėliau ir gamybos priemones, stengėsi daryti juos funkcionalesnius ir efektyvesnius. Įveikiant kiek vieną civilizacijos pakopą, Žmonių ir daiktinės aplinkos Santykiai darėsi vis sudėtingesni. Atsirado jų suderinamumo problemų, reikėjo numatyti ir tobulinti gamybos ir kitų veiklos sričių glaudaus funkcionavimo principus.

Ergonomikos srityje daug nuveikė JAV inžinierius Frederikas V. Teiloras (Frederick W. Taylor). Atlikęs daug stebėjimų darbą gamykloje jis pasiūlė organizuoti moksliškai. Jo ir jo Sekėjų XIX a. pab. —XX a. pr. sukurta kompleksiška darbo organizavimo, gamybinės veiklos tobulinimo, atsižvelgiant į antropometrines ir psichofiziologines savybes, sistema vadinama teilorizmu.

Rusijoje vienas pirmųjų darbo mokslo (taip tuomet buvo vadinama ergonomika) pradininkų buvo psichologas V. Miasiščevas, 1921 m. konferencijoje apie mokslinio darbo organizavimą jį pavadinęs ergologija. Ergonomikos mokslo plėtrą labai paspartino per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinį karą vykusi karinės pramonės plėtotė, tai yra du su priemonių valdymu susiję veiksniai: karinės technikos gamyba ir jos valdymas.

  • Microsoft Word 41412 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (1756 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantautas
  • Interjero projektavimo pagrindai
    10 - 2 balsai (-ų)
Interjero projektavimo pagrindai. (2018 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/interjero-projektavimo-pagrindai.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 02 d. 07:43
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo