Interjero puošybinė detalė – pagalvėlė


Tikslas ir uždaviniai. Darbo eiga. Idėjų paieška. Analogų paieška. Linijinių eskizų kūrimas. Darbui atlikti reikalingos darbo priemonės ir medžiagos. Lininis audinys. Medvilninis audinys. Siuvimo siūlai. Siuvimo mašina. Atvirkštinė veltinio aplikacija. Eskizo perkėlimas ant dirbtinio. Veltinio – filco, pieštuku. Piešinys perkeltas ant audinio. Piešinio kontūrų siuvimas siuvimo mašina mašinine siūle. Pagalvėlės siuvimas. Pagamintas gaminys. Kūrinio idėjos sprendimas. Lietuvių liaudies ornamento simbolių panaudojimas kūrybiniame darbe. Skaičiavimai/ ekonominis pagrindimas. Gaminio nauda visuomenei/ gamtai. Išvados. Naudota literatūra.


Susipažinti su atvirkštine veltinio aplikacija, skiautinių technika, reikalingomis medžiagomis ir darbo priemonėmis. Pagaminti interjero puošybinę detalę – pagalvėlei užvalkaliuką panaudojant atvirkštinę veltinio aplikaciją ir skiautinių techniką.

Idėjų paieška . Analogų paieška . Linijinių eskizų kūrimas . Pasiruošimas darbui, piešinio perkėlimas ant dirbtinio veltinio – filco . Pagalvėlės siuvimas skiautinių technika . Gaminio apdaila.

Darbui atlikti reikalingos darbo priemonės ir medžiagos:.

Veltinis, kurio kraštai neirsta ir nespura, puikiausiai tinka atvirkštinei aplikacijai. Apkirptų veltinio kraštų nereikia palenkti ar slėpti. Galima naudoti keletą spalvų ir sluoksnių. Veltinis iškarpomas mažomis aštriomis žirklutėmis. Smulkias detales galima iškarpyti ir lenktomis manikiūrinėmis žirklutėmis.

Susegiau ir sudaigsčiau tris veltinio sluoksnius: į apačią padėjau tamsiai žalią paskui juodą ir ant viršaus šviesiai rudo veltinio skiautę. Ant šviesiai rudo veltinio perpiešiau raštą. Tokios buvo dvi dalys. Sekančios dvi buvo taip pat buvo sudėtos trim sluoksniais: į apačią padėjau šviesiai rudą paskui juodą ir ant viršaus tamsiai žalią veltinio audinio atraižas.

Rudu siūlu apsiuvau rašto kontūrus ir kvadrato kraštą. Tvirtai užmezgiau siūlų galus ir palikau juos tamsiai žalio veltinio pusėje.

Piešinį kirpau per du sluoksnius ir šitaip atidengiau spalvas.

 Prie paruošto, iškarpyto veltinio audinio lakšto prisiuvau 5 centimetrų lininio audinio juosteles, tokiu būdu viena detalė su kita buvo sujungtos.

  • Technologijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 6868 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 39 puslapiai (660 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aistė
  • Interjero puošybinė detalė – pagalvėlė
    10 - 10 balsai (-ų)
Interjero puošybinė detalė – pagalvėlė. (2016 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/interjero-puosybine-detale-pagalvele.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 15:55
×