Intermodaliniai pervežimai


Įvadas. Intermodaliniai pervežimai Lietuvoje. Vilniuje ir Kaune atidaryti intermodaliniai terminalai. Es parama transporto infrastruktūrai. Intermodaliniu pervežimu plėtotė Europos sajungoje. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Intermodaliniai pervežimai auga daug greičiau nei bet kuris kitas būdas transportuojant krovinius. Kiekviena transporto rūšis turi savo privalumų: Sunkvežimiai krovini gali greitai pristatyti nuo durų iki durų. Traukiniai yra greiti, tačiau turi laikytis bėgiu. Laivyba yra lėta, tačiau gali vežti didelius kiekius krovinių.

Įvairių tipų transportas, arba intermodalinis logistikos derinys, gali sujungti geriausios charakteristikos transporto rūšis. Kurios yra naudingos netik krovinių siuntėjams ar gavėjams bet ir aplinkai.

Referate apžvelgsime kaip intermodaliniai pervežimai yra plėtojami Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Kokia naudą iš šio pervežimo budo gauna netik siuntėjai ir gavėjai bet ir aplinka bei vežėjai.

Vilniaus intermodalinio terminalo svarba yra labai didelė, transporto rūšių integracija leis didinti krovinių mobilumą, efektyviai naudoti transporto priemones, gerinti krovinių gabenimo, muitinės paslaugų kokybe, mažinti krovinių gabenimo išlaidas, bendrauti su įvairių verslo rūšių kompanijomis. Įsijungimas į tarptautinius tinklus padės didinti Lietuvos transporto ir logistikos sistemos konkurencingumą tarptautinėje rinkoje. Tai pat bus lankstesni, efektyvesni verslo procesai, mažės oro tarša, avaringumas, triukšmas.

Kauno intermodaliniame terminale bus įrengiama 1435mm ir 1520mm geležinkelio vėžes. Terminalo talpa 1120 TEU privažiavimai nuo greitkelio Vilnius – Kaunas – Klaipėda.

Bendra Vilniaus intermodalinio terminalo vertė 31.04 mln. Eur. Vien ES lėšų panaudotą 26.23 mln. Eur.

Bendra Kauno intermodalinio terminalo vertė 25.38 mln. Eur. ES lėšos sudaro 21.44 mln.Eur.

Transportas vaidina lemiamą vaidmenį ekonominei ir socialinei plėtrai. Transporto investicijos gali turėti dideli ir ilgalaiki ekonominį socialinį ir aplinkos poveikį. Europos komisija rengiant transporto politiką buvo orientuotą į intermodalinį transportą, kuris yra vertinamas kaip tvaraus mobilumo sprendimas. Ekologiškas ir efektyvus kalbant apie išteklius, ypač kalbant apie krovinių gabenimą.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 266 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1433 žodžiai)
  • Monika
  • Intermodaliniai pervežimai
    10 - 7 balsai (-ų)
Intermodaliniai pervežimai. (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/intermodaliniai-pervezimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:33
×