Internetas kabeliniu tinklu


Kabeline televizija referatas. Hfc topologija. Hfc tinklai. Viska apie interneta referatas. Vietinių tinklų kabelinės sistemos. Kabeliniu sistemu. "eksperimentines sistemos". Hfc tinklas.

Internetas kabeliniais tinklais. Kabelinės televizijos kompanijos vienos pirmųjų pradėjo teikti plačiajuosčio interneto paslaugas. Pirmosios eksperimentinės sistemos atsirado dar 1995 m. , o dabar šiaurės amerikoje kabelinius modemus turi daugiau nei milijonas abonentų. Daug vartotojų pasiekianti kabelinė televizijos infrastruktūra domina ne vieną kompaniją, norinčią užsiimti plačiajuosčio ryšio verslu.

Kabelinės televizijos kompanijos vienos pirmųjų pradėjo teikti plačiajuosčio interneto paslaugas. Pavyzdžiui, garsioji amerikiečių kompanija at&t, kuri yra tolimojo ryšio operatorius ir pati neturi jai priklausančių abonentinių linijų, neseniai išleido daugiau kaip 100 mrd. Dolerių supirkdama įvairių kabelinės televizijos kompanijų akcijas. Vien už vieną iš šios srities milžinų tele-communications inc. teko pakloti net 49 mlrd. Dolerių. Kabelinės televizijos kompanijų susiliejimas ir didėjimas, stebimas daugelyje europos šalių, irgi aiškintinas interneto atėjimu į šią verslo sritį.

Ankstyvosios vien televizijai skirtos kabelinės sistemos naudojo tik koaksialinius kabelius, o šiuolaikinėje kabelinės televizijos sistemoje rasime optinių šviesolaidžių ir koaksinių kabelių hibridą. Optinė skaidula driekiasi nuo kompanijos centrinės stoties iki jos regioninių mazgų, o likusią kelio iki abonento namų dalį signalai keliauja koaksiniais kabeliais. Tokia išsišakojusi hibridinė skaidulos ir koaksinio kabelio (hfc -hybrid fiber coax) topologija leidžia geriausiai derinti sistemos kainą ir jos teikiamą dažnių juostos plotį. Ateityje šviesolaidžiai vis labiau artės prie abonentų, todėl ryšių kanalai bus dar spartesni.

šiuolaikinė hfc stotis geostacionarių palydovų transliuojamas televizijos programas papildo vietinių stočių programa, regionui tinkama reklama ar kita informacija ir optine skaidula perduoda viską į regioninius mazgus. Čia optiniai signalai yra vėl paverčiami elektriniais ir koaksiniais kabeliais paskirstomi tarp vartotojų.

Tokia sistema tinka tik vienkrypčiam ryšiui - nuo centrinės stoties į kraštus, - o televizijos transliavimui nieko daugiau ir nereikia. Bet internetiniam ryšiui ar telefonijai yra būtini abiem kryptimis judantys duomenų srautai. Todėl dažnių juostos ruožas nuo iki 42 mhz yra rezervuojamas aukštynkrypčiams (analoginiams ir skaitmeniniams) signalams. Nors aukštynkrypčiai ir žemynkrypčiai srautai sklinda atskiromis skaidulų atkarpomis, koaksinėje tinklo dalyje jie keliauja tais pačiais kabeliais.

Kalbant apie internetinį prievadą, reikia pabrėžti, kad visais jo naudojimo buityje atvejais, gal tik išskyrus vaizdo ir kompiuterių konferencijas, duomenų kaita yra asimetriška. Interneto vartotojo siunčiama užklausa, kurioje nurodomas pageidavimas pažiūrėti tam tikrą tinklapį arba ieškoti konkrečios informacijos, tėra sudaryta iš keleto duomenų paketų, bet ji gali atgaline kryptimi paleisti ištisą duomenų tvaną.

  • Microsoft Word 217 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (540 žodžiai)
  • Tomas
  • Internetas kabeliniu tinklu
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Internetas kabeliniu tinklu. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/internetas-kabeliniu-tinklu.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:04
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo