Internetas per elektros maitinimo linijos tinklą


Internetas per elektros tinkla. Kabelines elektros perdavimo linijos. Tinklas per elektros linija.

Įvadas. Kodėl internetas per elektros maitinimo liniją? Internetas per elektros maitinimo liniją. Tinklo elementai. Tinklo struktūra. Naudojamos dažnių juostos. Maitinimo linijos parametrai. Išvados. Literatūros sąrašas. Internetas mūsų amžiuje, turi milžinišką įtaką visuomenės gyvenimui. Vis didėjančio informacijos srauto svarbiausiu rodikliu tampa informacijos kokybė, bei laikas per kurį ji pasiekia vartotoją. Šiuo metu egzistuoja keletas gerai išvystytų techninių sprendimų, leidžiančių jungtis prie pasaulinio informacijos šaltinio.

Internetas mūsų amžiuje, turi milžinišką įtaką visuomenės gyvenimui.

Pastaraisiais metais pradėjo plėstis dar neužpildyta duomenų perdavimo terpės niša, tai internetas per elektros maitinimo liniją (eml). Ši technologija pasižymi labai gera savybe, ryšiui su internetu naudojami tik elektros linijos kabeliai, be to nereikia tiesti daug kainuojančių ryšio linijų. Būtent pastaroji savybė, nulėmė tokio tipo įrenginių paplitimą užsienio valstybėse. Be to yra keletas techninių sprendimų leidžiančių pasiekti iki 24 mbit/s greitį.

šiuo metu yra keletas standartų skirtų duomenų perdavimui per elektros liniją. Standartas cebus (consumer electronic bus) patvirtintas iso (international standarts organization), šis standartas yra eia-600 standarto sudedamoji dalis. Maksimalus duomenų perdavimo greitis pagal šį standartą yra 10 kbit/s. X-10 užtikrina tik iki 50-60 bit/s. Šiuo metu didžiausias galimybes internetui ateiti per maitin daugelis interneto vartotojų, prie pasaulinio tinklo jungiasi per telefono linijos modemus, kurių duomenų perdavimo greitis daugiausiai siekia 56 kbit/s, toks greitis yra per mažas, kad vartotojas jaustų patogumą naudojantis internetu. Vienas telefoninio interneto privalumų yra tas, kad vartotojas gali būti labai nutolęs nuo interneto tiekėjo. Bet vis tik internetas per telefono liniją, yra palyginti brangus malonumas, lyginant su duomenų perdavimo greičiu galima teigti, kad telefono linija labai neekonomiška. Geresni rezultatai gaunami panaudojant isdn (integrated services digital network) jis gali užtikrinti iki 128 kbit/s duomenų perdavimo greitį, viena linija. Tai žymiai brangesnė technologija už analoginę telefono liniją. Bet esant didesniam vartotojų skaičiui tampa prieinama ir nebrangia. Kitos internetinio ryšio technologijos taip pat pasižymi nemaža savikaina, bet atsižvelgus į duomenų perdavimo greitį, jos tampa labai patrauklios. Yra kelios duomenų perdavimo technologijos, kurioms eml nusileidžia, tai internetas per kabelinę tv, bei žemės palydovus, ar trumpų elektromagnetinių bangų kanalus. Didžiausias skirtumas yra duomenų perdavimo greityje. Be to šiuo metu visos minėtos technologijos glaudžiai susiję tarpusavyje, kadangi viena technologija gali papildyti kitą.

Eml terpė labiausiai tinka interneto paskirstymui daugiaaukščiam pastate, arba nedidelių pastatų grupei, kur vartotojų skaičius nėra didelis. Dėl šios priežasties ir buvo pradėta vystyti interneto per elektros maitinimo liniją technologija. Jau pokario metais buvo bandomas ryšys per eml, bet tada dar kompiuteriai buvo vidutinio pastato didumo.

  • Microsoft Word 251 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (2815 žodžiai)
  • Universitetas
  • Internetas per elektros maitinimo linijos tinklą
    10 - 3 balsai (-ų)
Internetas per elektros maitinimo linijos tinklą. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/internetas-per-elektros-maitinimo-linijos-tinkla.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 23:02
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo