Internetinės balso perdavimo technologijos


Paveikslėlių sąrašas. Įvadas. Internetinė telefonija. IP telefonijos atsiradimo istorija. IP telefonijos protokolai. H. 323 protokolas. Terminalai. VoIP sąsajos. Sargas (gatekeeper). Daugiataškis valdymo blokas. IP telefonijos naudojimo būdai. Kompiuteris – kompiuteriui. Kompiuteris – telefonui. Telefonas – telefonui. Skype. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiuolaikiniam žmogui telefonas ir internetas yra tapę būtinybe, ir be jų negalime įsivaizduoti savo gyvenimo, bendravimo, darbo. Telefonu mes bendraujame, palaikome ryšį su artimais žmonėmis, klientais ar bendradarbiais. Šiuo metu išaugus mūsų poreikiams ir skambučių bei interneto vartotojų skaičiui stebėtina tendencija atsirado pradėti naudoti internetinę telefoniją arba kitaip dar vadinamą IP telefoniją. Vienas iš pagrindinių IP telefonijos pliusų yra nemokama galimybė skambinti internetu.

Internetinė telefonija – balsinio ar vaizdo signalo perdavimo, realiu laiku internetu ar kitu tinklu IP (Interneto protokolu) protokolo pagrindu, technologija dar vadinama „VoIP“ (angl. voice over internet protocol - balso perdavimas internetu). Dėl to dažnai vadinama IP telefonija. Norint naudotis IP telefonija, reikia specialios įrangos ausinių, mikrofono, ar internetinės kameros. Visa IP įranga naudoja esamus tinklo išteklius. Pagrindiniai IP telefonijos ypatumai yra:

leidžia taupyti pinigus naudojant kompiuterinio tinklo resursus balsui perduoti tarp įmonės padalinių ar kitokių įstaigų ar tinklų reikalaujančių dažnos komunikacijos tarpusavyje.

Šiame referate aptarsime tokius balso perdavimo internetu aspektus kaip IP telefonijos istoriją, esmę, vieną is pirmųjų IP telefonijos protokolų, naudojimo galimybes bei apžvelgsime sparčiai populiarėjančią „VoIP“ programą „Skype“.

Skype – uždaras protokolas naudojantis naujai sukurtą P2P (peer-to-peer) technologiją.

H.323 – vienas pirmųjų IP telefonijos protokolų sukurtas lokalių tinklų bei pasaulinio masto srautui, bet dėl prasto suderinamumo su kai kuriomis lokalių tinklų funkcijomis dažniau naudojamas pasaulinio masto srautui.

Visiems , kurie turi prieiga prie interneto toks bendravimo būdas yra visiškai nemokamas. Pagrindinis kriterijus tokiems pokalbiams yra internetas, todėl kuo jis yra spartesnis atitinkamai skambučių kokybė yra geresnė.

Internetinė telefonija dažniausiai nemokama technologija, dirbanti realiu laiku. Naudotis šia technologija užtenka turėti kompiuterį, internetą bei mikrofoną be to turint vaizdo kamerą suderinamą su kompiuteriu galimi yra ir vaizdo skambučiai. VoIP suteikia galimybė skambinti praktiškai į visas pasaulio šalis bei daryti konferencinius skambučius tarp kelių žmonių. Visa tai atliekant kompiuteris nėra užkraunamas dideliu duomenų srautu. Dar viena unikali savybė yra skambinimas iš kompiuterio į kompiuterį, telefoną, iš telefono į telefoną internetu arba atvirkščiai, tačiau skambutis iš telefono į telefoną bei iš kompiuterio į telefoną internetu yra mokamas nebent išmanusis telefonas turi reikiamą programinę įrangą bei priėjimą prie interneto. Taigi iš visų šių privalumų galime spręsti, kad balso perdavimas internetu yra naujos kartos komunikacijos technologija, kuri jau dabar yra tapusi kaip alternatyva tradicinei telefonijai. Ateityje IP telefonija gali tapti pagrindine, gal net visiškai nemoka, komunikacijos technologija.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 528 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3641 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Internetinės balso perdavimo technologijos
    10 - 10 balsai (-ų)
Internetinės balso perdavimo technologijos. (2015 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/internetines-balso-perdavimo-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:44
×