Internetinės svetainės patogumo ataskaita


Duomenys ir analizė. Vilniaus universiteto bibliotekos tinklalapio tikslai. Konkurencinės internetinės svetainės. Suinteresuotos šalys ir internetinės svetainės naudotojai. Internetinės svetainės naudotojų grupės ir jų scenarijai. Panaudos atvejai. Internetinės svetainės dizainas ir navigacija.


Internetinė svetainė yra neatsiejama organizacijos dalis. Tai informacijos ir komunikacijos priemonė, kurios tikslas yra pritraukti potencialių lankytojų srautą, sudarant jiems teigiamą įspūdį apie organizaciją, jos veiklą ir teikiamas paslaugas. Svetainė turi atlikti daugybę funkcijų: palaikyti ryšį su naudotojais, didinti konkurencinį pranašumą, pritraukti kuo daugiau naujų partnerių bei pasirūpinti optimaliu informacijos pateikimo būdu, kad naudotojas nepasiklystų tarp didelio informacijos kiekio. Vis labiau pabrėžiama, kad norint išlaikyti maksimalią tinklalapio vertę, būtina jį tobulinti, atsižvelgiant ne tik į verslo tikslus ar organizacinę struktūrą, bet ir į naudotojų poreikius.

Vienas iš pagrindinių naudotojų poreikių internetinėje svetainėje yra patogumas. Organizacija, siekianti svetainės patogumo, turi sutelkti dėmesį tiek į šiuolaikišką įvaizdį, tiek į turinio valdymą. Svetainės naudotojas turi jausti aplinką. Jei tinklalapis patogus naudotis, estetiškai patrauklus, interaktyvus ir jame yra optimaliai pateikiamas vertingas turinys – naudotojas yra patenkintas juo bei gali rekomenduoti jį kitiems. Kitaip svetainės, nesuteikdamos patogumo, naudos klientams ir organizacijai, nepritraukia naujų lankytojų, o nuolatinių vartotojų gretos sparčiai mažėja. Taigi internetinės svetainės, kuriose yra sutelkiamas dėmesys informacijos išdėstymui, puslapio struktūrai ir subtiliam, originaliam įvaizdžiui, yra teigiamai vertinamos naudotojų.

Svetainės naudotojas turi galimybę rasti informaciją apie Vilniaus universiteto bibliotekoje esančias knygas, periodinius leidinius ir rankraščius. Taip svetainė leidžia naudotojui taupyti savo laiką - nepatekus į bibliotekos aplinką, greitai ir patogiai, paprasčiausiai suvedus raktinius žodžius, rasti visus leidinius, tenkinančius jo užklausą. Šiam tikslui pasiekti, internetinėje svetainėje yra integruotas knygų katalogas, kuris suteikia prieigą prie bibliotekos knygų duomenų bazės.

Internetinė svetainė suteikia galimybę pasiekti Vilniaus universiteto bibliotekos duomenų bazėje esančias elektronines knygas ir žurnalus, Vilniaus universiteto mokslininkų parengtas publikacijas, Vilniaus universiteto apgintas daktaro disertacijas, bakalauro ir magistro darbus, taip pat viso teksto straipsnius, knygas ir kitus dokumentus Vilniaus universiteto prenumeruojamose duomenų bazėse, atviros prieigos talpyklose ir archyvuose.

Internetinėje svetainėje pateikiama informacija apie mokslinės komunikacijos ir informacijos centro bei centrinės bibliotekos struktūrą. Naudojantis bibliotekos planu ir Vilniaus universiteto virtualiu turu, yra pateikiama informacija apie darbo vietas, programinę įrangą ir kitas erdves, esančias Vilniaus bibliotekoje.

Vilniaus universiteto bibliotekos tinklalapio pagrindiniai konkurentai yra kitų aukštųjų Lietuvos mokyklų bibliotekų internetinės svetainės. Visų bibliotekų internetinės svetainės naudotojui pateikia esminę informaciją apie bibliotekos veiklą bei kontaktinius duomenis, suteikia prieigą prie elektroninio bibliotekos katalogo. Konkurencinių svetainių pavyzdžiai pateikiami žemiau esančiuose paveikslėliuose.

Vilniaus Gedimino Technikos universiteto bibliotekos internetinė svetainė pasižymi vizualiai patrauklia naudotojo sąsaja – tinklapis neperkrautas informacija, yra išskiriamos esminės, bibliotekos naudotojui aktualios informacijos kategorijos. Kaip ir visų pateiktų konkurentų puslapiuose, yra suteikiama pradinė informacija apie bibliotekos veiklą, jos struktūrą, teikiamas mokamas bei nemokamas paslaugas bei suteikiama prieiga prie elektroninio bibliotekos katalogo.

Mykolo Romerio bibliotekos internetinės svetainės naudotojo sąsaja pasižymi ryškių spalvų deriniais, atspindinčiais MRU oficialias, spaudoje ir leidyboje naudojamas, spalvų paletes. Struktūrizuotai pateikiama informacija apie biblioteką ir jos teikiamas paslaugas. Pradiniame puslapyje taip pat yra pateikiamas paieškos laukelis, suteikiantis galimybę lengvai ir greitai rasti informaciją apie dominančius leidinius. Specifinės tinklapio funkcijos – teminė informacija (galimybė pasinaudoti dominančios sferos bibliotekininkų paslaugomis – užsisakyti jų konsultaciją, bibliografinio sąrašo sudarymą) bei videobiblioteka – MRU bibliotekos organizuojamų mokymų vaizdinė medžiaga.

  • Microsoft Word 2187 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3195 žodžiai)
  • Universitetas
  • Toma
  • Internetinės svetainės patogumo ataskaita
    10 - 2 balsai (-ų)
Internetinės svetainės patogumo ataskaita. (2017 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/internetines-svetaines-patogumo-ataskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 21:31
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo