Internetinio piratavimo mąstai ir žala


Internetinio piratavimo mąstai ir žala. Šiuo metu internetinio piratavimo, t. Internetinio piratavimo mastai. Daugiau nei 75% viso pasaulio kompiuterių yra bent jau vienas nelegaliai parsisiųstas failas. Pagrindinės industrijos sritys, kurios labiausiai nukenčia nuo internetinio piratavimo. Filmų kūryba Muzikos kūryba Programinė įranga Žaidimai. Filmų kūryba. Kolumbijos universiteto analitikai nustatė. Muzikos kūryba. Kiekvienais metais muzikos industrija netenka. Programinė įranga. Šiuo metu 42 procentai pasaulyje veikiančios programinės įrangos yra parsisiųsta iš nelegalių interneto tinklapių. 46% žaidėjų iš viso pasaulio turi ne vieną nelegaliai įsigytą žaidimą savo kompiuteryje. Internetinio piratavimo mastai kiekvienus metus sparčiai auga.

Šiuo metu internetinio piratavimo, t.y. neteisėto intelektinės nuosavybęs pasisavinimo mąstai auga vis sparčiau ir tampa pasauline problema. 70% naršančių internete žmonių nieko blogo internetiniame piratavime nemato. Kiekvieną dieną jie iš nelegalių svetainių siunčiasi filmus, muzika, žaidimus, programinę įrangą, elektronines knygas nesusivokdami, kokią žalą jie daro pramoninei kūrybos industrijai bei pasaulinei ekonomikai.

Daugiau nei 75% viso pasaulio kompiuterių yra bent jau vienas nelegaliai parsisiųstas failas. Daugiausiai sukurtų tinklapių, kuriuose įmanomas piratavimas, yra Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje (apie 67%).

Kolumbijos universiteto analitikai nustatė, jog Jungtinėse Amerikos Valstijose 45% suaugusiųjų parsisiunčia filmus nelegaliai, o jei dar priskaičiuotume paauglius tai šis rodiklis šokteltų iki 70%. Manoma, kad dėl internetinio piratavimo kasmet prarandama 750 000 darbo vietų. Piratavimas kenksmingas kino pramonei ir jos poveikis yra didesnis nei kas nors galėjo įsivaizduoti.

  • Informatika Skaidrės
  • MS PowerPoint 969 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (374 žodžiai)
  • Dovydas
  • Internetinio piratavimo mąstai ir žala
    10 - 6 balsai (-ų)
Internetinio piratavimo mąstai ir žala. (2016 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/internetinio-piratavimo-mastai-ir-zala.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:52
×