Interneto etiketas


Interneto etiketas. Tinklo etiketo sąvoka. Etiketas bendraujant grupėje. Išvados.Pratimai ir Užduotys.


/Bendravimą dviese pirmiausia suprantame kaip elektroninių laiškų rašymą. Kai kas šiai daliai priskiria ir pokalbius internete, nors juose dažnai dalyvauja daugiau nei du pašnekovai. Todėl šiame skyrelyje pagrindinį dėmesį skirsime elektroninių laiškų rašymo etiketui. Svarbiausia reikėtų atminti, kad internete dera laikytis tų pačių mandagumo taisyklių kaip ir kasdieniniame gyvenime, ir netgi dar labiau, nes bendraudami internetu nematome žmogaus, negalime reaguoti į jo veido, akių išraišką, neperduodame informacijos gestais, mimika, balso tembru ir pan. Pateikiame keletą esminių bendravimo elektroniniu paštu bei pokalbiais etiketo taisyklių. Daugelis šiame skyrelyje pateiktų patarimų galioja ir apskritai naudojantis internetu.

2.Visuomet atsiminkite, kad elektroninis paštas nėra saugus. Todėl geriau nerašyti to, ko nerašytumėte, pavyzdžiui, atvirlaiškiu. Saugesniam informacijos persiuntimui naudojamas kodavimas.

4.Nesiųskite (neprikabinkite) didelių bylų. Atminkite, kad už laiško siuntimą maždaug po lygiai moka ir siuntėjas, ir gavėjas (arba jų organizacijos). Tuo elektroninis paštas skiriasi nuo kitų ryšio priemonių (telefono, radijo, televizijos). Siųsdami laišką, jūs taip pat naudojate ir gavėjo išteklius. Tai svarbi ekonominė priežastis. Todėl geriau būtų nesiųsti didesnių kaip 50 K baitų bylų. Jei būtinai reikia nusiųsti dideles bylas, derėtų pirma pranešti apie tai, pasiklausti, ar siųsti didelę bylą iš karto, ar geriau skaidyti į gabalus ir pan.

5.Rašant laišką būtinai nurodykite jo temą (eilutė „Subject“), kuri kuo tiksliau išreikštų laiško turinį arba pabrėžtų, kas svarbiausia. Šitaip jūs pagelbėsite laiško gavėjui: jis, gavęs laišką, iš karto supras apie ką bus kalbama, o svarbiausia, jei laiškas bus saugomas, tai bus lengviau jį atsiminti ir surasti.

17.Dalyvaudami pokalbiuose vartokite ir didžiąsias, ir mažąsias raides, ir taisyklingą skyrybą lyg rašytumėte laišką – stenkitės, kad pašnekovas aiškiai suprastų perteikiamą mintį.

2.Žinutės ir straipsniai turi būti trumpi ir į temą. Prieš rašydami pirmą kartą, susipažinkite su tuo, ką kalba kiti. Perskaitykite kiek įmanoma ankstesnę informaciją.

4.Supraskite, kad atskiri asmenys kalba tik už save, o ne už firmą arba organizaciją, kuriai jie priklauso.

ASAP(As Soon As Possible) Tuoj pat, kai tik bus įmanoma

prisimink, kad kompiuterių tinklu naudojasi realūs žmonės ir reikia gerbti jų

2. Naudodamasis internetu laikykis tų pačių etiketo taisyklių kaip ir įprastame

Prieš siųsdamas informaciją pagalvok, ar ji įdomi, ar reikalinga tam, kam siunčiate.

Atminkite, kad internete jūs esate vertinamas pagal gebėjimą rašyti: aiškiai, logiškai

ką nors lengviau susitvarkyti kompiuteryje, pavyzdžiui, jei gavai „šveplą“ laišką,

  • Microsoft Word 852 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2624 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deimantė
  • Interneto etiketas
    10 - 3 balsai (-ų)
Interneto etiketas. (2017 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/interneto-etiketas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 26 d. 22:53
×