Interneto grėsmės


Įvadas. Internetinių grėsmių klasifikacija. Kompiuterių virusai. Šnipinėjimo programos. Mobilusis saugumas. Nepageidaujami elektroniai laiškai (brukalai). Saugumo spragos. Žmonių grėsmė patiems sau. Kova su internetinės grėsmėmis Lietuvoje. Cert-lt. E. Saugumas. Draugiškas internetas. ENISA. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Literatūra. Šaltiniai.

Šiais interneto vyravimo laikais labai sunku išvengti įvairių tykančių pavojų. Su jais susiduria kiekvienas šio XX a. pabaigos išradimo vartotojas, net to nepastebėdamas. Dar tik įjungus kompiuterio paleidimo mygtuką, jau pradeda veikti antivirusinė programa, padedanti apsisaugoti nuo, ko gero, populiariausio grėsmės – virusų. Tačiau tai yra tik pradžia, kiekvienas tolesnis žingsnis reiškia grėmę ne tik mūsų fiziniam turtui (kompiuteriui, kuris gali sugesti), tačiau ir finansiniam (internetinė bankininkystė), moralianiam (nuolatinės judančios ir viliojančios reklamos, tiesiog reikalaujančios užvesti ant jų pelę ir paspausti), o kartais ir psichologiniam saugumui. Kasmet kovoti su šiomis problemomis panaudojama daugybė pinigų ir resursų. Ne tik kuriant įvairias programas, apsaugančias nuo įsibrovimų į kompiuterius, tačiau ir mokant žmones, kaip tinkamai elgtis internetinėje erdvėje. Šios temos gali būti nagrinėjamos kompleksiškai ar atskirai, tačiau jos yra tiek plačios, kad kiekvienai gali būti skiriamas doktorantūros darbas, todėl šiame referate bus trumpai apžvelgiamos pagrindinės internetinės grėsmės.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (1519 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sabina
  • Interneto grėsmės
    10 - 3 balsai (-ų)
Interneto grėsmės. (2013 m. Rugsėjo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/interneto-gresmes.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 20:00
×