Interneto naršyklės, apžvalga ir palyginimas


Įvadas. Internetinės naršyklės. Naršyklės teoriniai aspektai. Trumpa istorija. Interneto naršyklių apžvalga ir palyginimas. Tyrimo duomenų apdorojimas. Išvados. Rekomenduojama literatūra. Priedai.


Šiais laikais turbūt kiekvienas savo namuose turi kompiuterius ir kiekvienas ir mažas ir didelis, moka jais naudotis. Kompiuterio paskirtis daugumai yra skirtinga, vieni naudoja darbo tikslams, kiti žaidžia žaidimus, treti bendrauja socialiniuose tinkluose su draugais ar toli esančiais giminaičiais ir panašiai. Daugumai užduočių kurias norime atlikti kompiuteriu yra reikalingas internetas, o norint naudotis internetu yra reikalinga interneto naršyklė. Interneto naršykles kiekvienas renkamės pagal savo poreikius, vieni renkasi didesnės spartos naršykles, kiti paprastesnes, kuriomis lengviau naudotis, dar kiti tiesiog pamėgę savo kažkurią tai įprastą naršyklę.

Darbo tikslas – apžvelgti ir palyginti interneto naršykles.

Darbo uždaviniai:

Aptarti internetinių naršyklių teorinius aspektus;

Ištirti vartotojų nuomonę apie internetines naršykles.

1993m.Sukurta “Mosaic” naršyklė kurios funkcionalumas priminė šių dienų naršykles.

1994m.Marc’as Andreessen’as, Mosaic programinės įrangos inžinierius sukūrė pirmą komercinę e-naršyklę “Netscape navigator”.

1995m.Microsoft atsakas į “Netscape Navigator” – tai “Internet Explorer”. Taip pradedamos naršyklių peštynės.1996m.“Telenor”, didžiausia telekomunikacijų bendrovė Norvegijoje išleidžia “Opera”. Po dviejų metų

2002m.“Internet Explorer” buvo naudojama 95% visų interneto vartotojų, kadangi buvo gaunama kartu su Windows operacine sistema. Taip “Internet Explorer” ir laimėjo pirmą naršyklių karą.2003m.Apple įsiveržė išleisdama “Safari”, kurios pagrindai buvo naudojami daugelyje mobiliųjų telefonų.2004m.Išleidžiama “Firefox” 1.0 versija ir taip pradedamas antrasis naršyklių karas. Metų pabaigoje “Firefox” buvo naudojama 7,4% visų interneto vartotojų.

Informacines technologijas respondentai naudoja interneto paslaugoms. 30 % žiuri filmus ir klausosi muzikos, o labai maža dalis apie 10 % žaidžia kompiuterinius žaidimus (žr. 5 pav).

Internetinės naršyklės vartotojais yra tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus klientai, darbui su kompiuteriu skiriantys įvairų laiko tarpą. Naudodamiesi informacinėmis technologijomis jie tvarko savo finansinius reikalus, ieško reikiamos informacijos, bendrauja su draugais, klauso muzikos, žiūri filmus, apsirūpina prekėmis.

„Lietuvos ryto“ žurnalas „Kompiuterija PCWORLD“ 2004 m. rugpjūtis, nr. 84, straipsnis „Naršykite patogiau“ (psl. 20).

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 165 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2318 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Interneto naršyklės, apžvalga ir palyginimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Interneto naršyklės, apžvalga ir palyginimas. (2016 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/interneto-narsykles-apzvalga-ir-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:59
×