Interneto naudojimosi pastovumo tyrimas


Įvadas. Kompiuterinių tinklų apžvalga. Interneto naudojimosi pastovumo tyrimas. Pristatymas. Eiga. Anketa. Išvados. Priedas. Interneto naudojimosi pastovumo tyrimas. Informacijos technologijų infrastruktūros plėtimasis daro vis didesnę įtaką visoms socialinio gyvenimo sferoms. Dabartiniai pokyčiai šiandieniniuose gamybos, prekybos ir paslaugų sektoriuose įvairių autorių įvardinami kaip skaitmeninė revoliucija, informacijos amžius, žinojimo ekonomika ir pan.

Informacijos technologijų infrastruktūros plėtimasis daro vis didesnę įtaką visoms socialinio gyvenimo sferoms. Kai kurie teoretikai įžvelgia naują visuomenės tipą - informacijos visuomenę. Minėtos sąvokos rodo, jog informacijos technologijos daro didelę įtaką socialiniam gyvenimui. Šio darbo tikslas nėra gilintis į tai, kokiomis sąvokomis įvardinami informacijos infrastruktūros sąlygojami pokyčiai ir kurie autoriai teisūs , kurie ne. Tokių sąvokų kaip informacijos visuomenė , informacijos amžius ir pan. Vartojimas pastarajame darbe reiškia tik viena, jog informacijos technologijos veikia visuomenę.

Informacijos technologijų poveikis visuomenei akivaizdus, tačiau šiuo darbu norima išsiaiškinti, ar informacijos technologijų infrastruktūros įtaka gamybos, prekybos ir paslaugų sektoriams yra lemianti? Jeigu taip yra, tai informacijos technologijos sąlygoja esminius pokyčius minėtuose sektoriuose.

Informacijos technologijų infrastruktūrą sudaro kompiuteriai, telekomunikacijų įrengimai, mikroelektronikos komponentai, kurie užtikrina jų veikimą ir pan. Informacijos technologijos bei jų vartojimas greitai kinta, todėl darbe neišskiriamas vienas griežtas informacijos technologijų apibrėžimas. Taip pat neskiriamas informacijos technologijų poveikis konkrečiai kažkuriam vienam sektoriui. Apie gamybos, prekybos ir paslaugų pagal teritorinį išdėstymą tinklai gali būti vietiniai, globalieji ir regioniniai. Vietiniai – tai tinklai, dengiantys ne daugiau kaip 10m2 teritorijos (gali būti išimčių), regioniniai – išsidėstę miesto ar rajono teritorijoje, globalieji - apimantys visą valstybę ar valstybių grupes, pavyzdžiui visapasaulinis internet tinklas.

Pagal paskirtį išskiriami privatūs ir valstybiniai tinklai. Privatūs tinklai priklauso vienai organizacijai ir yra išdėstyti jos teritorijoje. Valstybiniai tinklai – tai tinklai naudojami valstybinėse struktūrose.

Pagal informacijos perdavimo greitį kompiuteriniai tinklai skirstomi į mažo, vidutinio ir didelio greičio tinklus.

Pagal informacijos perdavimo terpę skirstoma į koaksialiuosius, vytos poros,, optinio pluošto, informacijos perdavimo radijo bangomis, infraraudonųjų bangų diapazone.

Kompiuteriai jungiami kabeliais, sudaro įvairias tinklo topologijas. Tinklo topologija yra jo geometrinė forma ir fizinis kompiuterių išsidėstymas vienas kito atžvilgiu, leidžiantis palyginti ir klasifikuoti įvairius tinklus. Yra trys pagrindiniai topologijų tipai: žvaigždė, magistralė ir žiedas (dažnai, ypač didesni vietiniai tinklai, organizuojami taikant mišrią topologiją).

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (904 žodžiai)
  • Universitetas
  • Interneto naudojimosi pastovumo tyrimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Interneto naudojimosi pastovumo tyrimas. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/interneto-naudojimosi-pastovumo-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 00:37
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo