Interneto paslaugų rinka Lietuvoje


Lentelių, paveikslų ir priedų sąrašas. Įvadas. Interneto istorija Lietuvoje. Interneto paslaugų tiekėjai Lietuvoje. Internetas namų ūkiams. Mobilusis internetas ir 4G internetas Lietuvoje. Interneto paslaugų naudojimasis Lietuvoje. Gyventojų grupės. Veikla internete. Išvados. Literatūra.


Interneto specialistai teigia, kad viskas prasidėjo 1957 metais, kai SSRS paleido pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą. Tuometiniui SSRS vadovui Nikitai Chruščiovui „Sputniko“ pyptelėjimai nepadarė didelio įspūdžio. Jis tinkamai neįvertino šio įvykio reikšmės, tačiau Jungtinėms Amerikos Valstijoms buvo neramu. Jie pralaimėjo kosmoso varžybas, todėl buvo priversti galvoti apie gynybą. JAV gynybos departamentas suformavo „Advanced Research Projects Agency“ (ARPA), kuris sprendė vieną iš daugelio uždavinių, kaip perduoti informaciją kariškiams. Interneto raida nuo pat Šaltojo karo tęsiasi iki šiol.

Internetas yra neatsiejama daugelio žmonių gyvenimo dalis. Jame sutalpinamas milžiniškas kiekis informacijos, kuria žmogus gali naudotis neišeidamas iš namų. Augantis socialinių tinklų vartotojų skaičius, praplečiamos galimybės greičiau atlikti tam tikrus mokėjimus, naujienų portalų, elektroninių knygų skaitymas ne tik kompiuteryje, bet ir išmaniajame telefone bei dar daugelis funkcijų, kurias padeda atlikti internetas – tai ypač aktualu skubančiam XXI amžiaus žmogui. Lietuviai ne išimtis. Žengiant koja kojon su naujausiomis technologijomis, jų poreikis bei reikalavimai internetui auga. Lietuva – valstybė, kurioje internetas yra vienas iš greičiausių pasaulyje, taigi interneto paslaugų tiekėjų atsiranda vis daugiau, o jų siūlomos paslaugos suteikia dar daugiau galimybių.

Darbo tikslas – išanalizuoti ir įgyti žinių apie Lietuvos interneto paslaugų rinką.

Susipažinti su namų ūkio ir mobiliojo interneto paslaugų tiekėjais, 4G internetu;

Išanalizuoti, kokios amžiaus grupės naudojasi internetu Lietuvoje ir ką veikia internete.

Lietuvių specialistų profesinė patirtis, užsienio kolegų teikiama techninė, programinė įranga bei žinios padėjo LITNET greitai įsisavinti kompiuterių tinklų panaudojimo subtilybes ir skleisti Lietuvoje kompiuterių tinklų plėtros naujienas bei sukauptą patirtį. 2001 metais LITNET Europos komisijos ir Lietuvos Vyriausybės remiami tapo ES gigabitinio akademinio kompiuterių tinklo projekto GEANT dalyviais. Jo dėka tais pačiais metais buvo nutiestas 45 Mbps kelias į pasaulio kompiuterio tinklus, kuris po trejų metų praplatėjo iki 625 Mbps.

  • Microsoft Word 151 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1598 žodžiai)
  • Kolegija
  • Julija
  • Interneto paslaugų rinka Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Interneto paslaugų rinka Lietuvoje. (2017 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/interneto-paslaugu-rinka-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 12 d. 23:39
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo