Interneto samprata ir raida


Interneto raida. Kada atsirado internetas. Internetas samprata. Kodel atsirado internetas. Kaip atsirado internetas. Visuotinio tinklo samprata bei raida. Internetas atsirado 1969. Interneto samrata. Interneto raidos etapai. Kadaatsiradointernetas.

Matyt dabar jau nebedaug atsirastų žmonių, kurie nežinotų kas yra internetas. Dauguma mūsų, kurie turi kompiuterius darbe ar namie gali naudotis internetu kasdien. Visuotiniame tinkle galima rasti pačių įdomiausių naujienų, įvairiausių mokslo šalių pasiekimų apžvalgų, sporto naujienų, literatūros kūrinių, periodinių leidinių, čia taip pat galima užsisakyti keliones, įvairias paslaugas, rasti oro prognozę, valgių receptus, horoskopus. Tačiau mažai kas žino kada atsirado internetas. Visuotinis tinklas (internetas) atsirado jau seniai. Kai kurie žmonės teigia, kad jav federalinė vyriausybė siekė sukurti internetą kaip ryšio priemonę, kuri veiktų ir po rusų branduolinės atakos. Iš tiesų interneto kilmė visiškai taiki.

Visuotinis tinklas (internetas) atsirado jau seniai.

1969 metų liepos mėnesį jav gynybos departamento sudėtingų projektų tyrimo agentūra sudarė sutartį su bolt beranek and newman kompiuterių kompanija iš masačiūsetso tinklui arpanet , kuris sujungtų jav tyrinėtojų kompiuterius, kurti. 1969 metų rudenį kompanija tinklu sujungė stanfordo tyrimų institutą, ucla, uc santos barbaros ir jutos universitetus. 1971 metais per kompiuterių tinklą buvo pasiųsta pirmoji elektroninio pašto žinutė. Po poros metų r. Metkalfas sukūrė technologiją ethernet, skirtą palaikyti ryšiui tarp atskirų kompiuterių, ir sukonstravo pirmąsias tinklo kortas.

Tobulėjant protokolams ir maršrutizavimo technologijoms tinklas plėtėsi. 1973 metais mokslininkai sujungė atskirus tinklus. Projektas buvo pavadintas tarptinkline užduotimi ( internetting problem ). 1983 metais prie tinklo buvo prijungti 400 kompiuterių, o po trejų metų jav nacionalinis mokslo fondas sukūrė nsfnet tinklą, kuris regioninius tinklus sujungė didelės spartos linija.

Specialaus tinklinio protokolo tcp/ip sukūrimas žymi, jog atsirado internetas. Tais pačiais 1990 metais šveicarijoje buvo sukurtas www, pasaulinio voratinklio – (angliškai – world wide web) prototipas. Prasidėjo masinis interneto serverių augimas.

Komercinis tinklas, toks, koks jis yra šiandien, susiformavo tik šio dešimtmečio viduryje, kai atsirado vartotojams patogios interneto programos – tinklo naršyklės. Netrukus jav atsirado tinklo paslaugų teikėjai – compuserve ir aol ( amerika on line ).

šiandien internetu naudojasi nuo 150 iki 200 milijonų žmonių. Tikimasi, kad iki 2005 metų jų skaičius padidės iki 300 milijonų.

Internetas stumia gyvenimą už senų fizikinių laiko ir erdvės ribų, įgalina klajoti po pasaulį neišeinant iš namų, susipažinti su naujais žmonėmis, keistis mokslinių tyrimų rezultatais su kolegomis visame pasaulyje, skaityti ką tik pasirodžiusius straipsnius. Dešimtys milijardų skaičiais užkoduotų žodžių kasdien cirkuliuoja internete. Informacinės technologijos plinta ir tobulėja neregėtu greičiu. Bet kokią informaciją galima paskleisti po pasaulį per dieną. Niekas nežino kokie ryšių tinklai seks po interneto.

Internetas tai yra vienas didžiulis tinklas apimantis visą pasaulį, kurį sudaro daugybė municipalinių tinklų, sudarytų iš dar daugiau vietinių tinklų ir atskirų kompiuterių.

Vietinis tinklas (local area network - lan).

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 144 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (1113 žodžiai)
  • Interneto samprata ir raida
    8 - 1 balsai (-ų)
Interneto samprata ir raida. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/interneto-samprata-ir-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:34
×