Interneto svetainių kokybinis vertinimas


Informatikos laboratorinis darbas. Interneto svetainių kokybinis vertinimas laboratorinio darbo tikslas. Laboratorinio darbo eiga. Kokybiniam vertinimui pasirinktos interneto svetainės. Darbo rezultatai Interneto svetainės kokybė. Interneto svetainės kokybės vertinimo kriterijai. Literatūros sąrašas.


Interneto svetainės kokybės vizija numato problemos analizę įvairiais techniniais ir moksliniais aspektais, kuriuos sujungus ir įvertinus kaip visumą būtų galima valdyti bendrą svetainės kokybę. Atliekant interneto svetainės kokybės tyrimą remiamasi sukurtu penkių kriterijų grupių modeliu VPTCS: Visibility (matomumas), Perception (surinkimas), Technique (technika), Contenu (turinys), Services (paslaugos). Šis modelis pasirinktas nes, jis yra labiausiai orientuotas į kokybę, o kiti vertinimo modeliai (pvz., Webby Awards) dažniausiai yra kuriami interneto svetainėms ranguoti ir apsiriboja nuomonės apie interneto svetainę konstatavimu. Jie nepadeda nustatyti visų esminių svetainės kokybės trūkumų ir todėl negali būti veiksmingu kokybės vadybos įrankiu. Remdamasis VPTCS modelio koncepcija, bus apibendrinta įvairių autorių išskirtų pagrindinių svetainės kokybės kriterijų sudėtį ir įpatumus.

Pagrindinių (raktinių) žodžių egzistavimo ir kokybės.

Svetainės santraukos egzistavimo ir jos kalbos kokybės.

2) Surinkimo kokybės kriterijai. Interneto tinklas – tai erdvė, kur patrauklumas turi strateginę reikšmę. Viena vertus tinkamumo naudoti (angl. usability) atstovai skatina svetainių kūrimo specialistus laikytis paprastų sisteminių technologijų. Kita vertus, dizaino atstovai teigia, jog svetainė visų pirma turi nustebinti, todėl reikia didelį demesį skirti modernumui, tendencijoms ir specifiniams, orginaliems sprendimams. Labai sunku rasti svetainę kuri būti aukso viduriukyje tarp šių dviejų tendencijų - tai yra kurioje būtų suderinti maksimaliai geri grafiniai elementai su maksimaliu funkcionalumu ir patogumu. Vertinant svetainės kokybę iš lankytojo pozicijos, prioritetas turėtų būti skiriamas jo naudojimosi patogumui, nes tai palengvina prieigą prie turinio. Todėl tiek kuriant svetainę, tiek vertinant ją, vienas iš svarbiausių dalykų yra identifikuoti svetainės lankytojus. Būtent tai nulemia atitinkamų technologijų parsirinkimą. Susisiekimo tarp interneto svetainės objektų (angl. navigation) kokybės kriterijai:

Išvados: žvelgiant iš perspektyvos pusės, kaip greitai plėtojasi ir vystosi internetinės technologijos, įmonių internetinės svetainės tampa vis reikšmingesnės. Būtent todėl kuriant internetines svetaines yra svarbu laikytis kokybės kriterijų norint, kad svetainė atliktų tinkamą savo paskirtį. Kaip galime matyti, laboratorinio darbo metu buvo pateikti blogi svetainių pavyzdžiai kurie tik patvirtina, kad ne visos svetainės atitinka šiuos kriterjus. Galima teigti, kad šios svetainės yra interneto svetainių broko pavyzdžiai ir jos neatitinka kokybės kriterijų.

Interneto svetainių kokybinis vertinimas. (2015 m. Lapkričio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/interneto-svetainiu-kokybinis-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:20