Interneto technologija


Interneto technologija. Interneto samprata ir atsiradimas. Kas yra internetas? Interneto istorija. Interneto technologija. Kaip veikia internetas? Prisijungimo prie interneto būdai. Interneto paslaugos. Internetas Lietuvoje. Interneto istorija Lietuvoje. Lietuva turi greičiausią internetą. Įdomūs faktai apie lietuvišką ir pasaulinį internetą. Apibendrinimas. Išvados.


Neatsiejama nuo Šaltojo karo laikų. JAV įkūrę ARPA – perspektyvių objektų tyrimo tarnyba 1962m. tarnybos vadovu tampa J.C.R.Licklider, su vizija sukurti globalų kompiuterių tinklą (idėja panaši į šiuolaikinį interneto veikimo principą) 1969m. Jo dėka sukurtas APRANET – 4 kompiuterių tinklas 1983m. APRANET skyla į 2 dalis: tinklas civiliams ir tinklas kariniams veiksmams. (vadinama interneto gimimu) 1989m. JAV Nacionalinis mokslo fondas įkūrė superkompiuterių tinklą – NSFNET 1991m. pristatomas informacijos paskirstymo protokolas, kuris žinomas kaip WWW vardu. Šis protokolas buvo paremtas hipertekstu (programa, leidžianti “susieti” atskirus tekstus) ir pirma grafinės hipertekstinės informacijos peržiūros programa (browser) buvo “Mosaic”.

DNS vardų pavyzdžiai, skirti atskiriems tikslams: com – komercinės organizacijos; edu – Šiaurės Amerikos mokslo įstaigos; gov – JAV vyriausybinės organizacijos; int – organizacijos, sukurtos tarptautiniu susitarimu; mil – JAV karinės organizacijos; net – tinklo organizacijos; org – ne komercinės organizacijos. CC - dviraidis šalies kodas (CC - country code).

Internetas šiais laikais yra neatsiejama ir didelė daugelio žmonių gyvenimo dalis, nors jis „gimė“ dar ne taip seniai – užsimezgė Šaltojo karo laikotarpiu ir spartų vystymosi tempą įgavo tik 9 – uoju dešimtmečiu. Interneto technologijos veikimo pricipas pagrįstas TCP/IP veikimo principu ir turi daug kompiuterį interneto tinkle identifikuojančių pavadimų ir santrumpų.

  • MS PowerPoint 239 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1027 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Interneto technologija
    10 - 2 balsai (-ų)
Interneto technologija. (2017 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/interneto-technologija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 14:43
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo